Бюро з питань захисту Сатверсме (Конституції) Латвії повідомило, що російське розвідувальне відомство ГРУ неодноразово атакувало кіберпростір країни.

Бюро з питань захисту Сатверсме (Конституції) Латвії повідомило, що російське розвідувальне відомство ГРУ неодноразово атакувало кіберпростір країни.

Про це повідомляє DELFI з посиланням на заяву латвійської спецслужби.

За даними Бюро з питань захисту Сатверсме (БЗС), росйськи хакери вчиняли атаки з розвідувальною метою, зокрема для отримання приватного листування та документів.

Зазначається, що здебільшого ціллю хакерів були державні органи Латвії, зокрема з оборонного сектору, проте іноді ГРУ атакувало і приватні компанії та медіа.

За інформацією БЗС, хакери використовували метод фішингу — жертві надсилали електронний лист з програмою-шпіоном.

Сецслужба висловила впевненість, що за цими атаками стоїть група хакерів ГРУ, яка відповідальна за кібератаки на Всісвітнє антидопінгове агентство (WADA), Організацію із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) тощо.

Водночас у відомстві наголосили, що жодна іноземна спецслужба не намагалася вплинути на вибори в Латвії.

Нагадаємо, 5 жовтня у масштабних хакерських атаках РФ звинуватила Німеччина.

Раніше Сполучені Штати звинуватили 7 росіян в організації хакерських атак на антидопінгові організації.  Ідеться про співробітників Головного розвідувального управління Росії (ГРУ).  За даними американського слідства, вони також причетні до атак на вибори в США, енергетичну компанію Westinghouse і Організацію із заборони хімічної зброї. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кібератаки глобального масштабу: кого і чому атакували російські хакери

Чотирьох із семи названих США росіян раніше звинуватили у хакерських атаках Нідерланди. Там повідомили, що спіймали росіян ще у квітні, коли ті намагались зламати мережу Організації із заборони хімічної зброї в Гаазі, яка вивчала отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. Тоді ж їх вислали назад до Москви. 

Нідерланди назвали прізвища росіян. Це Олексій Моронець, Євген Серебряков, Олег Сотніков та Олексій Мінін. У США назвали ті самі прізвища, також у списку Іван Єрмаков, Артем Малишев, Дмитро Бадін. 

Згодом Канада також звинуватила Росію у хакерських атаках.

Нагадаємо, Нідерланди звинуватили РФ у спробі вкрасти дані розслідування катастрофи MH17. Також 4 жовтня Британія звинуватила військову розвідку Росії в кібератаках по всьому світу

Також повідомлялося, що Німеччина та Британія можуть запровадити нові санкції проти Росії через кібератаки.

За даними газети Sunday Times, у Британії розглядають можливість кібератаки проти Росії у разі низки агресивних дій з боку Кремля.

У Раді Федерації Росії назвали звинувачення Британії в кібератаках новою інформаційною атакою та додали, що вона ляже «цеглинкою в будівлю стіни нової холодної війни проти Росії».

У лютому 2018 року The Washington Post повідомило, що російські шпигуни здійснили хакерську атаку на Олімпіаду-2018 під час церемонії відкриття Ігор.

Російські спортсмени виступали на Зимовій Олімпіаді-2018 під нейтральним прапором. Такі обмеження для країни запровадили після допінгового скандалу.

Поділитись: