Президент Володимир Зеленський (праворуч), міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька (по центру) та заступник глави МОЗ Віктор Ляшко, Офіс президента, Київ, 26 січня 2020 року
Фото:

Офіс президента

Президент Володимир Зеленський заслухав міністерку охорони здоров’я Зоряну Скалецьку щодо ситуації з розповсюдженням коронавірусу з Китаю та заходів, які вживає МОЗ України.

Про це повідомили в Офісі президента.

Скалецька заявила, що на сьогодні в Україні не зафіксовано жодного випадку зараження вірусом.

«Виявлені випадки, про які повідомляли ЗМІ, були звичайним грипом», — додала вона.

Очільниця МОЗ розповіла, що постійно працює оперативний штаб з узгодження необхідних медичних та міжвідомчих дій, також МОЗ підготувало порядок реагування для лікарень і лікарів, служб, відповідальних за перетин кордону, та лабораторій. 

«Сьогодні для всіх очевидні процедури в разі виявлення, необхідності лікування та діагностування. Є готовність в лабораторіях і по тест-системах для виявлення та виключення підозрілих випадків щодо того, стосуються вони чи ні китайського коронавірусу. Взаємодія з міжнародними організаціями, які моніторять на глобальному, міждержавному рівні, щоденна», — сказала Скалецька.

Заступник міністерки Віктор Ляшко запевнив, що налагоджена постійна оперативна комунікація з прикордонною службою, зокрема в аеропортах, підготовлено інструкцію, як реагувати й перевіряти пасажирів.

Зокрема Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендувала перевіряти температуру у пасажирів після прибуття літаків до аеропортів, а в разі виявлення людей із симптомами недуги — перевіряти їх на віруси.

«Через наявність у хвороби інкубаційного періоду проведена робота із сімейними лікарями — для моніторингу та вчасного реагування», — сказав він.

Ляшко також запевнив, що в Україні готові лікувати вірус, якщо його виявлять.

«Ті технології, які допомогли вилікувати людей в Китаї, застосовуються і в Україні. Наші інфекціоністи знають про них і готові ними скористатися. За допомогою таких же технологій вони лікують грипоподібні захворювання», — уточнив заступник міністра.

Зеленський, зі свого боку, заявив про необхідність покращити інформування громадян щодо ситуації з вірусом та сформувати чіткі рекомендації. Також він запропонував укомплектувати в аеропорту «Бориспіль» медичний штаб або тимчасову службу. 

Крім цього, представники МОЗ розповіли, що розглядається можливість створення спеціальної лабораторії для оперативного виявлення вірусів.

Нагадаємо, в аеропорту «Бориспіль» вже вимірюють температуру пасажирів інфрачервоними термометрами.

За останніми даними, від нового вірусу померли 56 людей, кількість заражених перевищила 2000.

В Україні було три підозри щодо зараження на коронавірус, але, як заявила Скалецька, вони не підтвердились.

Нагадаємо:

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile