У Малайзії повідомили про три випадки зараження новим коронавірусом, епідемія якого спалахнула в Китаї. Ще один випадок зафіксували в Австралії.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на заяви країн.

Інфікованим виявився громадянин Китаю, який приїхав до Австралії з китайського міста Ухань, де спалахнула епідемія. Стан пацієнта оцінили як стабільний.

Також наголошується, що в Австралії можуть бути й інші заражені новим вірусом. У Мельбурні, як повідомляється, не вистачає захисних масок.

Про трьох заражених коронавірусом повідомив і міністр охорони здоров’я Малайзії Зулкіфлі Ахмад. Він заявив, що всі троє є родичами 66-річного громадянина КНР, який у понеділок прибув до Сінгапуру в складі туристичної групи. Інфікованими виявилися його 65-річна дружина та двоє онуків у віці 11 і 2 років.

Міністр додав, що хворих госпіталізували в Куала-Лумпурі. На той момент їх стан оцінювали як стабільний.

Також повідомляється, що у Франції медики офіційно підтвердили вже три випадки зараження новим коронавірусом. Напередодні було відомо про перші два.

За останніми даними, у Китаї кількість хворих на коронавірус вже досягла 1 287 людей, загиблих — 41.

Нагадаємо:

  • Спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником, зафіксували в китайському місті Ухань (провінція Хубей) у грудні 2019 року.
  • 20 січня Національна комісія з охорони здоров’я Китаю вперше офіційно підтвердила, що інфекція може передаватися від людини до людини.
  • Раніше вірус вже зафіксували за межами Китаю, зокрема в ТаїландіЯпоніїПівденній КореїСША, Сінгапурі, В'єтнамі, Непалі та Франції.
  • Через спалах захворювання Всесвітня організація охорони здоров'я вирішила поки не оголошувати надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.

Поділитись: