Голова місії Міжнародного валютного фонду Рон ван Роден позитивно оцінив діяльність Національного банку України, зокрема монетарну політику.

Про це повідомив голова НБУ Яків Смолій у своєму Twitter.

«Наші команди плідно працювали протягом їх перебування у Києві. Як підтвердив Рон ван Роден, голова місії, питань до НБУ немає. Схвально оцінили нашу монетарну політику», — повідомив Яків Смолій.

Зазначимо, що серед вимог Міжнародного валютного фонду — проведення монетарної політики в Україні, спрямованої на зменшення темпів зростання цін. Також МВФ вимагає ухвалити законопроект, яким розширюються повноваження Нацбанку.

Напередодні місія МВФ провела зустріч з президентом України Володимиром Зеленським та головою Державної податкової служби.

Напередодні стало відомо, що МВФ планує відновити співпрацю з Україною після формування нового уряду та проведення виборів до парламенту. Тоді ж фонд може ухвалити рішення про виділення нового траншу кредиту на 1,3 мільярда доларів.

21 травня в Україну прибула місія МВФ. Представники фонду провели зустріч з міністеркою фінансів та прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом.

Місія прибула в Україну на 2 тижні. Її першочерговою метою був перегляд співпраці та ухвалення рішення про виділення траншу.

Раніше американський банк JP Morgan, прогнозував, що до кінця 2019 року Україні не вдасться отримати новий транш Міжнародного валютного фонду в межах кредитної програми stand-by.

Очільниця МВФ висловила стурбованість судовими справами навколо націоналізації ПриватБанку.

Нагадаємо, в Нацбанку запропонували розпочати переговори з МВФ щодо нової програми восени 2019 року.

18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів. Перший транш МВФ у межах нової кредитної програми, перерахували Україні 21 грудня 2018 року. Його зарахували до міжнародних резервів України. Всього протягом 2019 року Україна має отримати ще 2 транші МВФ.

Черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

Поділитись: