Життя / Соціальний захист

Митрополит УПЦ МП Драбинко: Процес об'єднання церков в Україні має контролювати Вселенський патріархат

Життя/Соціальний захист/Митрополит УПЦ МП Драбинко: Процес об'єднання церков в Україні має контролювати Вселенський патріархат
Зберегти
Вигляд
Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський, архієрей Української православної церкви Московського патріархату Олександр Драбинко повідомив, що з рішенням Константинополя про скасування передачі землі Київської митрополії Московському патріархату, він відносить себе до кліриків Константинопольської церкви. Утім, рішенння про перехід до єдиної помісної церкви приймають церковні громади.

Олександр Драбинко наголосив, що процес об'єднання церков в Україні має контролюватися Вселенською патріархією.

«Константинопольський патріархат скасував передачу Київської митрополії Московському патріархату, акт 1686 року. З тих пір ми можемо вважати, що територія України є територією відновленої митрополії Константинопольського патріархату. З цього моменту всі ми, на сьогоднішній день, являємось кліриками Константинопольської церкви», — сказав він в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

Драбинко є прихильником надання автокефалії Українській православній церкві.

«У всіх церквах рівнозначні православні таєнства. Говорити, що спасіння тільки в РПЦ є певною мірою єрессю», — зазначив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Патріархом української помісної церкви має стати людина середнього віку — інтерв’ю з митрополитом УПЦ МП Драбинком

Олександр Драбинко був помічником нині покійного митрополита Київського і всієї України Володимира.У 2016 році народний депутат Вадим Новинський вчинив напад на Олександра Драбинка і погрожував йому. Того ж року Драбинко заявив про зловживання в УПЦ МП. Йшлося про лобіювання в Україні російських інтересів Віктором Медведчуком та Новинським.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Драбинко: вплив Новинського на УПЦ МП часів Януковича був величезним


15 жовтня Російська православна церква офіційно розірвала відносини з Константинополем. Це стало відповіддю на рішення Вселенського патріархату надати автокефалію Україні, а також зняти анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Нагадаємо, Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що Українська православна церква якнайшвидше отримає автокефалію, бо це її право.

19 квітня 2018 року Верховна Рада України підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви. Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. Але в УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія. Тоді ж Порошенко повідомив, що єпископи УПЦ Московського патріархату візьмуть участь у соборі з об’єднання української церкви.

Об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви відбудеться найближчим часом, зазначив глава УПЦ Київського патріархату Філарет. Він проходитиме в Києві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Томос для України: все буде добре

Створення єдиної помісної церкви супроводжується наданням томосу (указ, декрет, окружне послання предстоятеля помісної православної церкви в деяких важливих питаннях церковного устрою. Такими документами врегульовували питання віровчення, а також устрою церкви).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Пов`язані новини