Москва боїться захоплення храмів, але ми турбуємося про народ, а не про каміння — УПЦ Київського патріархату

В Українській православній церкві Київського патріархату заявили, що Російська православна церква найбільше боїться захоплення храмів УПЦ Московського патріархату, тоді як УПЦ КП хоче об’єднати українців, а не захоплювати майно.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив архієпископ Чернігівський і Ніжинський, прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря.

За його словами, УПЦ КП виключає застосування насильства при об’єднанні української церкви.

«Ми хочемо, щоби церква була єдиною, невільник — не богомільник. Люди повинні свідомо приходити (до єдиної церкви — ред.)», — сказав речник УПЦ КП.

Зоря наголосив, що помісній церкві не потрібні будівлі та інше майно Московського патріархату.

«З російського боку, з кремлівського боку ми постійно чуємо слова про захоплення майна, про захоплення храмів і кровопролиття. Це вже одне видає їхню турботу в першу чергу про майно, про каміння, про будівлі. А ми турбуємося про те, щоби об’єднався український народ, щоби суспільство в Україні замість того поділу, який був досі, десятиліттями, щоби всі православні були єдині навколо київського престолу», — наголосив він.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко наголосив, що держава поважатиме вибір тих, хто залишиться з Московським патріархатом.

Раніше Зоря заявив, що після отримання томосу Українською православною церквою до неї приєднається половина приходів Московського патріархату.

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що у найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Білоруська церква закликала Вселенського патріарха Варфоломія зупинити процес надання Українській церкві автокефалії.

Нагадаємо, Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що Українська православна церква якнайшвидше отримає автокефалію, бо це її право.

Раніше один з екзархів Вселенського патріархату, який прибув до Києва у межах підготовки до надання автокефалії Українській православній церкві, заявив, що вони приїхали працювати над вже вирішеним питанням.

Нагадаємо, в межах підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні Вселенський Патріархат призначив двох екзархів в Києві.

В УПЦ МП призначення Вселенським Патріархом екзархів в Україні назвали «грубим порушенням».

8 вересня Синод РПЦ оприлюднив заяву через рішенням Константинопольського патріархату призначити у Києві двох екзархів (повірених). Руська церква висловила «рішучий протест і глибоке обурення», а також заявила про «реальну загрозу єдності всього світового Православ'я».

Пізніше РПЦ звинуватила Константинополь у «підлості» та пригрозила розривом відносин.

25 вересняСинод Української православної церкви Московського патріархату заявив, що повірені Вселенського патріархату (екзархи) мають покинути «канонічну територію Української православної церкви», адже вони порушують міжконфесійний мир.

Водночас ієрарх Константинопольського патріархату, архієпископ Тельміський Іова заявив, що УПЦ МП не має права вимагати від екзархів(повірених) Вселенського патріархату покинути територію України

Нагадаємо, з 1 по 3 вересня у Стамбулі відбулося загальне зібрання єпископату Константинопольської Патріархії. На ньому обговорили питання про створення єдиної помісної української церкви.

Зранку 31 серпня московський патріарх Кирило з власної ініціативи прибув до Стамбула на зустріч з патріархом Варфоломієм. Константинопольський патріарх повідомив Кирилу, що розглядає питання впровадження автокефалії в Україні.

Раніше предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що після отримання Українською церквою Томоса про автокефалію частина Московського патріархату (МП), яка не захоче приєднуватися до єдиної помісної православної церкви, має перейменуватись у «Російську православну церкву в Україні».

Як повідомлялося, в УПЦ МП заявили, що Томос про надання автокефалії Українській православній церкві вже написаний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?

Нагадаємо також, 19 квітня Рада підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви.

Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна