Другий етап оцінювання кандидатів до Антикорупційного та Верховного суду, 14 листопада 2018 року
Фото: Василь Пехньо/Громадське
На виконання практичного завдання в межах конкурсу Вищої кваліфікаційної комісії суддів до Касаційної палати Верховного суду та Вищого антикорупційного суду не з'явився один кандидат. Він претендував на посаду судді Касаційного цивільного суду.

Про це повідомляє кореспондент Громадського з місця проведення конкурсу.

Всі претенденти на посади судді Вищого антикорупційного суду прийшли на виконання практичного завдання:

— до першої інстанції — 108 осіб на 27 місць;

— до Апеляційної палати ВАС — 48 осіб на 12 позицій.

На другому етапі тестування знань і навичок кандидатів Вища кваліфікаційна комісія суддів встановила конкурс у 4 особи на місце. Якщо на виконання тестового завдання на конкурс до Антикорупційного суду з’явилося 240 (181 людина до першої інстанції та 89 до апеляційної палати) кандидатів, то вже на другий етап — практичного завдання комісія залишила для участі лише 156 (108 — до першої та 48 — до апеляційної інстанції). Перелік тих, хто пройшов перший етап відбору доступний на сайті ВККС.

Другий етап оцінювання кандидатів до Антикорупційного та Верховного суду, 14 листопада 2018 року
Фото: Василь Пехньо/Громадське

У паралельному конкурсі до Касаційної палати Верховного Суду конкурс такий же — 4 людини на посаду. Щоправда, один кандидат до цивільного суду не прийшов на виконання тестового завдання.

Відтак нині кількість пертендентів на посади суддів Верховного суду виглядає так:

— Касаційний цивільний суд — 93 особи (замість 94);

— Касаційний адміністративний суд 104 людини;

— Касаційний господарський суд — 64 кандидати;

— Касаційний кримінальний суд — 54 претенденти.

Другий етап оцінювання кандидатів до Антикорупційного та Верховного суду, 14 листопада 2018 року
Фото: Василь Пехньо/Громадське

Нагадаємо, 12 листопа у Києві Вища кваліфікаційна комісія суддів розпочала оцінювання претендентів на суддів Антикорупційного суду та другий конкурс на суддів до Верховного Суду.

Загалом документи на посаду судді станом на 24 вересня подали 342 кандидата, з них 240 до судів першої інстанції, 102 — до апеляційної палати.

Загалом до Вищого антикорупційного суду планують набрати 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати.

Зазначимо, що конкурс на посади суддів до Антикорупційного суду оголосили ще 2 серпня. Заявки почали приймати з 8 серпня, останній день подачі — 14 вересня.

У липні прем'єр Гройсман доручив за місяць знайти приміщення для Антикорупційного суду.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

12 липня Рада схвалила правки до закону про Антикорупційний суд, на яких наполягали в МВФ.

11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Першочергова задача України — створити незалежний антикорупційний суд» — постійний представник МВФ в Україні

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

21 червня Верховна Рада України ухвалила закон про створення Вищого антикорупційного суду України. За відповідне рішення проголосувало 265 народних депутатів.

14 червня Порошенко спрямував закон про утворення Антикорупційного суду до Вищої ради правосуддя. 18 червня Вища рада правосуддя підтримала проект закону.

19 червня президент України вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроект про створення Антикорупційного суду.

Також президент Порошенко заявляв, що Антикорупційний суд має запрацювати у 2018 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile