Політика

У Києві почали тестувати кандидатів до Антикорупційного та Верховного судів

Громадське
Політика/У Києві почали тестувати кандидатів до Антикорупційного та Верховного судів
Зберегти
Вигляд
lead
У Києві Вища кваліфікаційна комісія суддів розпочала оцінювання претендентів на суддів Антикорупційного суду та другий конкурс на суддів до Верховного Суду.

Про це повідомляє кореспондент Громадського з місця тестування.

На іспити повинні були з'явитися 566 кандидатів до Верховного та 270 претендентів на посаду суддів Антикорупційного суду, проте на тестування прийшли не всі.

«За данними реєстрації на анонімне тестування до Вищого антикорупційного суду зареєструвалося 240 кандидатів, а до Верховного Суду — 525 претендентів», — розповів заступник голови ВККС Станіслав Щотка.

Тестування триватиме 2,5 години, воно анонімне.

Тих, хто складе іспит, допустять до практичного завдання 14 листопада. Відібрані претенденти писатимуть проект судового рішення.

Нинішнє тестування до Верховного Суду є вже другим конкурсом по набору суддів до цієї інституції.

Відтак конкурс для повної комплектації вищої судової установи України виглядає так:

  • Касаційний цивільний суд — 160 претендентів (тобто 7 осіб на місце);
  • Касаційний кримінальний суд — 159, що складає (13 осіб на місце);
  • Касаційний господарський суд —111 людей (7 осіб на місце);
  • Касаційний адміністративний суд —136 осіб, (6 людей на посаду).

Конкурс до Вищого антикорупційного суду є першим. За його результатами відіберуть суддів до першої інстанції Антикорсуду та його апеляційної інстанції .

Середній вік кандидатів до Антикорупційного суду — 30-39 років.

Конкурс до Вищого антикорупційного суду є таким:

  • перша інстанція —181 кандидат (7 осіб на місце);
  • до Апеляційної палати ВАС — 89 претендентів (8 осіб на посаду).

За анонімне тестування кандидати можуть набрати 90 балів.

«Після іспиту ВККС обере найкращих кандидатів у кількості, що в 4 рази перевищує кількість вакантних посад. А саме — 312 осіб до Верховного Суду та 156 — до Вищого антикорупційного суду. Ці кандидати 1е листопада писатимуть практичне завдання», — розповів про систему оцінювання заступник голови ВККС

«Ми очікуємо, що 15-20 лютого оголосимо результати відбору», — передбачив голова Вищої кваліфікаційного комісії суддів Сергій Козьяков.

Загалом документи на посаду судді станом на 24 вересня подали 342 кандидата, з них 240 до судів першої інстанції, 102 — до апеляційної палати.

Загалом до Вищого антикорупційного суду планують набрати 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати.

Зазначимо, що конкурс на посади суддів до Антикорупційного суду оголосили ще 2 серпня. Заявки почали приймати з 8 серпня, останній день подачі — 14 вересня.

У липні прем'єр Гройсман доручив за місяць знайти приміщення для Антикорупційного суду.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

12 липня Рада схвалила правки до закону про Антикорупційний суд, на яких наполягали в МВФ.

11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Першочергова задача України — створити незалежний антикорупційний суд» — постійний представник МВФ в Україні

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

21 червня Верховна Рада України ухвалила закон про створення Вищого антикорупційного суду України. За відповідне рішення проголосувало 265 народних депутатів.

14 червня Порошенко спрямував закон про утворення Антикорупційного суду до Вищої ради правосуддя. 18 червня Вища рада правосуддя підтримала проект закону.

19 червня президент України вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроект про створення Антикорупційного суду.

Також президент Порошенко заявляв, що Антикорупційний суд має запрацювати у 2018 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Пов`язані новини