Парафії храмів Української православної церкви Московського патріархату трьох сіл Вінницької області повідомили про рішення перейти до новоствореної Православної церкви України. Про це повідомляє прес-служба Вінницької єпархії.

Відтак, парафія храму святої великомучениці Параскеви у селі Тютьки Вінницького району вирішила перейти до ПЦУ, таке рішення у церкві ухвалили ще напередодні Об’єднавчого Собору.

«Разом із настоятелем отцем Іваном Просяновським релігійна громада вирішила підтримати Помісну православну церкву», — йдеться у повдіомленні.

Також під юрисдикцію ПЦУ вирішили перейти і у храмі в селі Рівець, де настоятелем є отець Іван Просяновський. Зазначається, що парафіяни «радісно сприйняли цю новину».

Крім цього у Вінницькому районі до Української православної церкви приєдналася парафія села Коло-Михайлівки, де править благочинний Вінницького району архімандрит Дорофей (Маркевич).

Зазначається, що отець Дорофей разом із митрополитом Симеоном був учасником Об’єднавчого Собору у Києві.

Раніше громада селища Шишківці в Чернівецькій області 19 грудня перейшла з УПЦ Московського патріархату до єдиної Православної церкви України. Ця громада стала першою в Україні, що перейшла з МП в нову церкву.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Московський патріархат переходить у нову Православну церкву України

Нагадаємо, Рада зобов'язала УПЦ МП вказувати у своїй назві приналежність до Російської православної церкви.

Після ухвалення закону у залі парламенту побилися депутати. Напередодні прихожани УПЦ МП під Радою влаштували акцію проти перейменування церкви на РПЦ.

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

Після того, як в Україні створили єдину Православну церкву — у державі перестали існувати УПЦ Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква. Вони саморозпустилися, а нова церква є їхньою спадкоємицею.

Водночас УПЦ Московського патріархату продовжить існувати окремо, однак її присутність в Україні більше не відповідає канонам. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

Тепер новий очільник Православної церкви в Україні поїде до Константинополя (Стамбул) та 6 січня отримає від Вселенського патріарха Варфоломія томос — грамоту про створення єдиної автокефальної церкви в Україні. Таким чином, процедуру отримання церковної незалежності буде завершено.

Російська православна церква (РПЦ) назвала «канонічно нікчемним» Об’єднавчий собор у Києві.

 На Об'єднавчому соборі також затвердили статут нової церкви. Тисячі людей прийшли на Софійську площу, аби взяти участь у події.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Кого оберуть, того і будемо підтримувати»: як у Києві чекали на предстоятеля нової української церкви (РЕПОРТАЖ)

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь.

У відповідь на це синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем. Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

Поділитись: