Набрали за оголошенням в інтернеті. «Вагнерівці», яких Білорусь віддала Росії, розповіли нову версію своєї «подорожі»
Затримані раніше у Мінську найманці приватної військової компанії «Вагнер», яких Білорусь віддала Росії, розповіли, що їхали в Лівію і Сирію на роботу, яку знайшли на сайті з розміщення оголошень «Авіто». А про те, що в країні заплановані президентські вибори, взагалі не знали.
Про це розповіли кілька «вагнерівців» в етері телеканалу «Росія 24», пишуть «РИА Новости».
За словами одного з найманців, його «товариш по службі» відгукнувся на оголошення на сайті «Авіто», після чого якийсь «Сергій Петрович», який представився куратором, запропонував роботу з охорони нафтових об'єктів в Сирії, Лівії та інших країнах. Телефонував він з сирійського номера.
«Вагнерівці» розповіли, що спочатку «Сергій Петрович» просив набрати для роботи 30 людей, потім 60, потім 90, і нарешті — до 180 людей. Від них він вимагав досвіду в учасні у бойових діях — в першу чергу на Донбасі та у Сирії.
Логістикою з Москви до пункту призначення у Сирії займалася якась «Лариса Самаріна», розказують найманці. Потім їм заявили, що «Сергій Петрович» загинув і був призначений новий куратор на ім’я Артур. Він повідомив, що тепер потрібно їхати «на охорону об’єктів "Роснафти"» у Венесуелі.
«За добу до літака «Самаріна» сказала, що у неї не виходить зістикувати рейси — Мінськ — Стамбул — Гавана — Каракас так, щоб ми довго не перебували в транзитній зоні Туреччини. Сказала, що замовить нові квитки на 30-те число. Ми їх отримали, і вона запропонувала тимчасово побути в санаторії для відпочинку», — розповіли найманці.
«Вагнерівці» розповіли, що під час їхнього затримання думали, що «сталася помилка». Також переконують, що про те, що у Білорусі вибори, вони дізналися лише після приїзду туди.
Про яких «вагнерівців» йдеться?
У Білорусі в ніч на 29 липня затримали 33 найманців приватної військової компанії «Вагнера». Слідство каже, що вони приїхали дестабілізувати ситуацію перед виборами, які заплановані на 9 серпня. Їх взяли під варту.
Серед затриманих багато тих, хто воював на Донбасі проти Збройних сил України. Саме тому СБУ хотіла екстрадувати їх і судити. Офіс генпрокурора оголосив підозри 28 «вагнерівцям» про участь у терористичній організації, серед них є 9 українців. 12 серпня Україна направила Білорусі офіційний запит на екстрадицію найманців.
14 серпня, влада Білорусі передала Росії 32 затриманих бойовиків приватної військової компанії «Вагнер», яких затримали перед виборами. Ще один залишився у Білорусі, бо має громадянство цієї країни.
Президент Володимир Зеленський застеріг білоруську владу від «палаючого, знекровленого Донбасу» після повернення РФ російських найманців.
Українське МЗС нагадало, що докази злочинів затриманих у Білорусі бойовиків ПВК «Вагнера» є, і їх детально українська сторона виклала у запиті на екстрадицію.
«Натомість «вагнерівці», з благословення білоруської влади, повертаються в РФ. Щоб і надалі здійснювати злочини на території суверенних держав», — йдеться в заяві.
Що таке ПВК «Вагнера»?
Неофіційне російське збройне формування, яке називають приватною військовою компанією, однак де-юре ПВК у Росії жодним законом не передбачені. Пов’язують групу «Вагнера» з «кухарем» Путіна Євгеном Пригожиним.
ПВК «Вагнера» є одним з інструментів російської зовнішньої політики і гібридної війни проти України зокрема. Неофіційний статус дозволяє офіційній владі РФ говорити, що вони не мають жодного стосунку до діяльності цієї групи. Наприклад, після затримання найманців у Білорусі у Кремлі заявили, що в РФ немає такого поняття як ПВК, а затримані росіяни охоронці, які їхали через Білорусь транзитом.
Крім Донбасу, відомо про діяльність групи «Вагнера» щонайменше у Сирії, Лівії, ЦАР, Судані.
- Поділитися: