УКРАЇНА

НАБУ спростувало низку заяв генпрокурора Луценка щодо спецоперацій

5 грудня, 2017 18:34
УКРАЇНА/НАБУ спростувало низку заяв генпрокурора Луценка щодо спецоперацій
Зберегти
Вигляд
Національне антикорупційне бюро України опублікувало офіційне спростування низки заяв генпрокурора Юрія Луценка.

Національне антикорупційне бюро України опублікувало офіційне спростування низки заяв генпрокурора Юрія Луценка.

Про це НАБУ написало у Twitter.

«Сьогодні під час брифінгу та згодом з парламентської трибуни генпрокурор озвучив низку заяв, які містять неправдиву інформацію щодо НАБУ. Аби запобігти подальшим маніпуляціям публікуємо спростування», — йдеться в повідомленні.

Юрій Луценко повідомляв, що «війни між ГПУ та НАБУ немає». Останні це підтвердили, але уточнили, що «відбувається системний наступ на незалежність Бюро з метою дискредитації антикорупційного органу», а також, що ГПУ та СБУ «свідомо наражали співробітників Бюро на небезпеку та зірвали низку спецоперацій».

Наголоують також на тому, що розголошення особистих даних працівників «загрожує їхньому життю, а також життю їхніх родин».

НАБУ також відрегувало на слова Луценка про те, що ГПУ «не розсекречувала агентів під прикриттям».

«Жодного разу НАБУ не оприлюднувало інформацію щодо особи агента Катерини чи інших негласних працівників Бюро», — відповіли генпрокурору в антикорупційному органі.

Луценко також написав, що «НАБУ може порадувати світ тим, що повернуло до Держбюджету 26 тисяч гривень», на що у Бюро написали:

«З моменту початку розслідувань НАБУ відшкодовано 136 мільйонів гривень, понад 21 мільйон конфісковано за рішенням суду».

ЧИТАЙТЕ: За що затримали агента НАБУ під прикриттям

29 листопада в Держміграційній службі заявили про затримання «агента» НАБУ Титункова під час спроби передачі хабара першому заступникові голови ДМС Діні Пімаховій. Чиновниця Держміграційної служби заперечує вимагання хабара в агента НАБУ

Керівники правоохоронних органів по-різному трактують цей інцидент: у Бюро заявляють про зрив важливої антикорупційної операції, а в Генпрокуратурі вважають неприпустимим те, що детективи сплановано провокували чиновницю ДМС на отримання хабара.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що генпрокуратура прослуховувала агента НАБУ. Директор НАБУ Артем Ситник після зустрічі з Луценком заявив, що нікого з НАБУ не затримають після операції в Міграційній службі. Водночас повідомлялося, що із сімома співробітниками НАБУ немає зв’язку. 

Президент Порошенко назвав конфлікт навколо НАБУ «латиноамериканським карнавалом».

Луценко пізніше також заявив, що агентів Національного антикорупційного бюро під прикриттям набрали на роботу з порушенням закону. НАБУ вважає заяви Луценка «наступом на незалежність органу».

4 грудня двох агентів НАБУ викликали на допит до прокуратури.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГПУ порушила закон при оприлюдненні даних агентів НАБУ — Transparency International Ukraine

Пов`язані новини