УКРАЇНА

Нафтогаз уже в квітні може почати стягнення боргу з Газпрому — комерційний директор

30 березня, 2018 01:15
УКРАЇНА/Нафтогаз уже в квітні може почати стягнення боргу з Газпрому — комерційний директор
Зберегти
Вигляд
Компанія Нафтогаз уже в квітні може почати процес стягнення з Газпрому боргу у сумі $2,6 млрд на виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Компанія Нафтогаз уже в квітні може почати процес стягнення з Газпрому боргу у сумі $2,6 млрд на виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Про це повідомив комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко в ефірі «24 каналу», передає «Інтерфакс-Україна».

«(Процес звернення до судів, — ред.) може початися найближчим часом, вже у квітні. Ми попередили їх», — сказав Вітренко.

За його словами, процес стягнення може тривати до півроку. Водночас Нафтогаз розраховує на сумлінне виконання Газпромом рішення арбітражу уже найближчим часом.

При цьому Вітренко уточнив, що Газпром поки що не подав апеляцію на рішення арбітражу щодо транзитної угоди.

«З юридичної точки зору навіть якщо б вони вже подали апеляцію, вона не зупиняє виконання рішення арбітражного трибуналу. Тобто вони повинні заплатити нам ці гроші, а потім чекати півтора року поки їх апеляція буде розглянута і прийнято відповідне рішення», — додав він.

Вітренко, зокрема, не виключив можливість арешту газу російської компанії в підземних сховищах Європи або акцій оператора «Північний потік» у швейцарському суді для стягнення боргу.

Раніше міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що Україна готується до примусового стягнення коштів з Гапрому.

Газпром, у свою чергу, заявив, що відобразить у звітності за 2017 рік резерв на виплату $2,6 мільярдів для Нафтогазу за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярди доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярди доларів.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу 2,56 мільярди, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

Відповідно до рішення Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу  Україні. Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня  скоротила споживання газу на 25 мільйонів кубічних метрів або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам і ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Пов`язані новини