УКРАЇНА

У Мін'юсті готують примусове стягнення з Газпрому по всьому світу

29 березня, 2018 13:45
УКРАЇНА/У Мін'юсті готують примусове стягнення з Газпрому по всьому світу
Зберегти
Вигляд
Міністерство юстиції України готується до примусового стягнення коштів з російської компанії Гапром за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Міністерство юстиції України готується до примусового стягнення коштів з російської компанії Гапром за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Про це сказав міністр юстиції Павло Петренко, повідомляє «Укрінформ».

«Наразі відбувається процес підготовки до примусового стягнення даного рішення на підставі Нью-Йоркської конвенції, яка дозволяє нам стягнути ці кошти практично по всьому світу», — сказав він.

Петренко також зазначив, що на сьогодні відбувається нарахування пені з Газпрому, яка складає практично півмільйона доларів щодня.

«Міністерство юстиції продовжує стягнення заборгованості з Газпрому по іншому рішенню національного українського суду. І вже понад 100 млн грн було стягнуто до державного бюджету», — поінформував Петренко.

Міністр також висловив переконання, що «у Газпрому немає шансів уникнути відповідальності і сума боргу, яка була зафіксована даним рішенням суду, буде тільки збільшуватися і вона буде стягнута найближчим часом».

Раніше повідомлялося, що Газпром і Нафтогаз готуються до офіційного розірвання контрактів.

У Нафтогазі заявляли, що не планують розривати контракти з Газпромом, а глава Газпрому Олексій Міллер оголосив, що розірвання контрактів між Газпромом і Нафтогазом триватиме 2 роки.

Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярди доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярди доларів.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу 2,56 мільярди, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

Відповідно до рішення Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу  Україні. 

Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 мільйонів кубічних метрів або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам і ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Пов`язані новини