Життя

«Не маю жодних ілюзій»: активіст Михайлик вважає, що поліція не шукає замовників нападу на нього

Громадське
Життя/«Не маю жодних ілюзій»: активіст Михайлик вважає, що поліція не шукає замовників нападу на нього
Зберегти
Вигляд
Одеський активіст Олег Михайлик, на якого напали у вересні, стверджує, що слідство у справі щодо нападу на нього не просувається, а правоохоронці не планують шукати замовників нападу. Про це активіст розповів в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

Михайлику 11 січня провели операцію у клініці Німеччини, активіст розповів, що почуває себе значно краще.

«Я почуваюсь набагато краще, справді операція виявилась складнішою… німецькі лікарі планували, що вона буде десь 2 години. Але через те, що куля була глибоко в тканині легені й там була закрита артерією, необхідно було робити розтин… Але все вже набагато краще, до кінця цього тижня я ще буду в клініці, а далі будемо дивитися», — сказав Михайлик.

Він заявив, що не має жодної інформації про те, як просувається розслідування у справі щодо нападу на нього.

«У другій половині грудня моя справа була передана до Головного слідчого управління Нацполіції у Києві, але ми майже 2 тижня не могли знайти процесуального прокурора... Я не маю жодних ілюзій, що хтось там когось буде шукати чи знайде…», — сказав Михайлик.

Раніше повідомлялося що Мюнхенський інститут кримінальних експертиз готовий дослідити кулю, яку вилучать з легені активіста, очільника одеського осередку партії «Сила людей» Олега Михайлика.

Однак, українські правоохоронці не підготували й не відправили в Німеччину документи, необхідні для законного вилучення кулі. Поліція за день до операції передала необхідні документи в Генпрокуратуру, а прокуратура передала їх в Німеччину в день операції.

Нагадаємо, увечері 22 вересня в Одесі стріляли в активіста, керівника міської організації партії «Сила людей» Олега Михайлика, він потрапив до лікарні у стані клінічної смерті. Очільник поліції розповів, що слідство розглядає декілька версій нападу, зокрема пов'язані з громадською і журналістською діяльністю Михайлика.

У політичній партії «Сила людей» заявили, що за нападом на її члена, одеського активіста Олега Михайлика стоїть місцева влада Одеси.

До розслідування нападу на Михайлика долучили СБУ. Удень 23 вересня в Одесі близько сотні людей вийшли на протест через напад на Михайлика. Громадськість висунула вимоги до президента, поліції та СБУ через напад в Одесі на активіста Михайлика.

Управління Нацполіції Одеської області відкинуло звинувачення громадськості в тому, що правоохоронці зволікають з розслідуванням нападу на активіста Олега Михайлика.

Спочатку слідство розглядало 5 версій нападу. Згодом 2 версії відкинули.

25 вересня у справі про напад на Олега Михайлика затримали трьох підозрюваних. Усі затримані — грузинської національності.

27 вересня суд взяв під варту на 2 місяці підозрюваного в нападі на Михайлика. Підозрюваному Лаші Герасіну обрали запобіжний захід без права на заставу. Аналогічний запобіжний захід обрали підозрюваному з інвалідністю, брату Лаші Герасіна, Торніке Герасіну. До зали суду його доправили на каталці. Також 60 діб у СІЗО пробуде третій підозрюваний Манучар Варшанідзе.

Михайлк заявив, що не знає підозрюваних в замаху на нього, яких затримала поліція.

Напад на Михайлика — не перший напад на активістів в Україні за останні місяці.

31 липня в Бердянську Запорізької області застрелили місцевого активіста Віталія Олешка. Він був добровольцем батальйону «Донбас», брав участь у боях за Іловайськ.

Також 31 липня у Херсоні біля під'їзду невідомий вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення

У зв'язку з регулярними нападами на активістів громадськість запустила кампанію «Хтозамовивгандзюк», звертаючи увагу на систематичну безкарність.

Пов`язані новини