Німеччина купуватиме більше зрідженого газу зі США, щоб уникнути санкцій проти «Північного потоку-2»
Міністр економіки Німеччини Перет Альтмайєр повідомив, що запросив американських постачальників зрідженого газу до обговорення можливостей збільшення постачання цього ресурсу до країни. Відповідна конференція, на якій ухвалюватимуть це рішення відбудеться у лютому 2019 року.
Як повідомляє німецьке видання Handelsblatt, Німеччина готова «піти на зустріч» інтересам США у питаннях постачання зрідженого газу. Водночас, там не планують відмовлятися від будівництва «Північного потоку-2»
«Це питання, чи можна довіряти інвестиціям у Німеччину», — зазначив Альтмайєр.
Зазначимо, що наразі у США розглядають питання щодо запровадження санкцій проти російського газопроводу в обхід України «Північного потоку-2». Головною причиною застосування санкцій проти газопроводу є те, що після його будівництві Німеччина стане купувати менше газу в інших країн, зокрема у США.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Транзит через Україну буде, або Європа відмовиться від російського газу. Переговори відклали до травня
9 січня стало відомо, що США планують запровадити економічні санкції проти найбільших компаній-підрядників, які будують російський газопровід «Північний потік-2». Зокрема проти швейцарської компанії Allseas, яка володіє кораблями, що можуть прокладати газопровід на великій глибині і аналогів яким немає.
13 січня стало відомо, що посол США у Німеччині Річард Гренелл розіслав низці німецьких компаній листа, у якому застеріг від участі у будівництві «Північного потоку-2» та можливим запровадженням американських санкцій за це.
Раніше повідомлялось, що Газпром збудував уже 370 кілометрів «Північного потоку-2» та завершив роботи у територіальних водах Німеччини.
Наразі Газпром отримав дозволи на будівництво «Північного потоку-2» у майже всіх країнах, через води та територію яких планують прокладати трубопровід, зокрема у Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччині. Водночас, єдиною країною, яка поки не надала Газпрому дозвіл на спорудження газопроводу є Данія.
12 грудня Європарламент ухвалив резолюцію, яка засуджує спорудження«Північного потоку-2». Також 12 грудня уКонгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва «Північного потоку-2».
Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.
Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром
Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.
Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.
- Поділитися: