У Міністерстві закордонних справ Німеччини заявили, що країна не видає візи власникам російських паспортів з Донбасу.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

У відомстві спростували інформацію про те, що уряд Німеччини не робить відмінностей між звичайними паспортами громадян РФ і тими, які, згідно з указом президента Росії Володимира Путіна, поширюються з квітня 2019 року на підконтрольних бойовикам територіях українського Донбасу.

У німецькому дипвідомстві не знають жодного випадку, коли власники таких паспортів отримали б візи. У МЗС ФРН нагадали, що водночас жителі територій, підконтрольних бойовикам, можуть звернутися за українським паспортом і в’їхати на територію Німеччини без візи.

«Німеччина веде переговори на рівні ЄС про єдине поводження з паспортами, виданими на сході України. Технічні деталі такої схеми ще потрібно буде уточнити», — наголосили у МЗС ФРН.

У відомстві також нагадали, що позиція офіційного Берліна з цього питання повністю відповідає заяві, прийнятій на саміті ЄС-Україна 10 липня 2019 року. У ній було зазначено: «ЄС у тісній координації зі своїми міжнародними партнерами готовий розглянути подальші варіанти, в тому числі невизнання російських паспортів, виданих у порушення Мінських угод».

Водночас в МЗС ФРН нагадали, що Німеччина разом зі своїми партнерами в Європейському Союзі беззастережно підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в рамках її міжнародно визнаних кордонів.

Також Німеччина засуджує декрети президента Російської Федерації щодо спрощеного надання російського громадянства жителям Луганської та Донецької областей.

Раніше видання Bild з посиланням на відповідь на запит депутата від Вільної демократичної партії Німеччини повідомило, що Німеччина видає візи жителям окупованих районів Донецької та Луганської областей, які отримали російські паспорти.

Нагадаємо, 14 червня 2019-го у Росії почали видавати російські паспорти жителям окупованих територій Донецької та Луганської областей. Міністерство закордонних справ України вважає провокаційним актом видачу паспортів РФ мешканцям окупованих територій Донбасу.

Наприкінці липня в Росії заявили, що паспорти РФ отримали близько 7 тисяч жителів Донбасу.

  • 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей. Помічник президента РФ Владислав Сурков назвав це рішення «справедливим та неминучим», а «очільники ДНР» та «ЛНР» подякували за нього.
  • Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів самоназваних «ДНР» та «ЛНР» не отримувати російські паспорти та назвав крок Росії новим «паспортним» етапом окупації Донбасу.
  • Переможець на виборах президента України Володимир Зеленський заявив, що Росії не варто даремно витрачати часна спроби спокусити громадян України паспортами РФ.
  • У МінТОТ заявили, що жителів «ДНР» і «ЛНР», які отримають російські паспорти, можуть позбавити громадянства України.
  • 8 травня уряд України визнав недійсними паспорти, які РФ видає на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Також в уряді заявили, що ті жителі окупованого Донбасу, які отримають паспорти РФ, можуть залишитися без пенсій та соцвиплат від України.
  • Євросоюз наразі не планує запроваджувати нові санкції проти РФ через рішення видавати російські паспорти мешканцям окупованих територій Луганської та Донецької областей, але розробляють «єдині рекомендації» щодо «ідентифікації та можливого невизнання» таких паспортів.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile