Німецький військовий корабель у лютому відвідає Чорне море — DW
Військовий корабель військово—морських сил Німеччини у лютому відвідає Чорне море у межах протимінної групи НАТО. Про це повідомив представник міністерства оборони Німеччини, передає Deutsche Welle.
Плавуча база Werra відвідає два порти в Болгарії — Бургас і Варну.
Спрямування цього військового судна було заплановане давно, розміщувати інші військові кораблі Німеччини в Чорному морі не планують, заявив представник Міноборони ФРН.
На початку січня у Чорне море увійшов американський десантний корабель.
У грудні 2018 року США відправили есмінець у Японське море через «надмірні морські претензії РФ». Есмінець США також заходив у Чорне море у серпні 2018-го для безпеки та стабільності в регіоні.
19 грудня 2018 року розвідувальний корабель Королівського військово-морського флоту Великої Британії HMS Echo (H87) зайшов у порт Одеси.
Після агресії Росії в Керченській протоці та захоплення нею українських кораблів, президент Петро Порошенко закликав НАТО направити кораблі в Азовське море. НАТО збільшило свою присутність у Чорному морі.
Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові
Після захоплення усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.
16 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24 полоненими українським морякам до 24 та до 26 квітня 2019 року. Адвокати подаватимуть апеляції щодо всіх українців.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Слава Україні»: як у Москві судили українських моряків
Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв'язнів. Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Питання політичне: як Росія фабрикує справи українських моряків
- Поділитися: