Призначення президента України Володимира Зеленського на посади в Адміністрації президента та уряді не вплинуть на подальшу співпрацю України з Міжнародним валютним фондом.

Про це повідомив новопризначений представник президента у Кабінеті міністрів України Андрій Герус під час засідання уряду 22 травня. 

«У нас співпраця з МВФ чітко регламентована: є меморандум, чіткі вимоги, які ми маємо виконувати. Зокрема, повернення відповідальності за незаконне збагачення. МВФ не фокусується на окремих кадрових посадах. Повірте, якби МВФ прив’язувало свою співпрацю до окремих кадрів, то у нас, мабуть, було б дуже мало траншів», — сказав Андрій Герус. 

Також він додав, що зараз МВФ хоче знати, хто буде урядом та коаліцією в парламенті, щоб вести з ними перемови у майбутньому. Зокрема, Андрій Герус заявив, що уряд виконав пункт меморандуму про ціну на газ для населення, а тому це питання не є перепоною для нового траншу. 

«Знижувати або не знижувати ціну на газ може уряд. Звичайно, ця проблема актуальна. Має бути знайдений баланс: з одної сторони співпраця з МВФ, з другої — український споживач, який має бути здатним оплатити комунальні послуги і жити нормально. Це питання не просте і довге, проте зараз претензій від МВФ з цього приводу до України немає», — пояснив Герус.

За словами Геруса, за переговори з МВФ у команді нового президента відповідає колишній міністр фінансів України Олександр Данилюк.

21 травня в Україну прибула місія МВФ. Представники фонду провели зустріч з міністеркою фінансів та прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом.

Місія перебуватиме тут 2 тижні та має ухвалити рішення про виділення траншу МВФ на 1,3 мільярда доларів або розпочати процес перегляду чинної програми.

Раніше американський банк JP Morgan, прогнозував, що до кінця 2019 року Україні не вдасться отримати новий транш Міжнародного валютного фонду в межах кредитної програми stand-by.

Очільниця МВФ висловила стурбованість судовими справами навколо націоналізації ПриватБанку.

Нагадаємо, в Нацбанку запропонували розпочати переговори з МВФ щодо нової програми восени 2019 року.

18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів. Перший транш МВФ у межах нової кредитної програми, перерахували Україні 21 грудня 2018 року. Його зарахували до міжнародних резервів України. Всього протягом 2019 року Україна має отримати ще 2 транші МВФ.

Черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

Поділитись: