УКРАЇНА

Влада має розкрити інформацію про загрозу журналістам зі «списку 47» — ОБСЄ

26 червня, 2018 19:15
УКРАЇНА/Влада має розкрити інформацію про загрозу журналістам зі «списку 47» — ОБСЄ
Зберегти
Вигляд
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір заявив, що влада Україна повинна попередити журналістів із так званого «списку 47», якщо їхньому життю дійсно загрожує небезпека.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір заявив, що влада Україна повинна попередити журналістів із так званого «списку 47», якщо їхньому життю дійсно загрожує небезпека.

Про це Дезір повідомив в інтерв'ю Громадському.

Говорячи про спецоперацію із інсценування вбивства російського журналіста Аркадія Бабченка, Дезір заявив, що у даному випадку «не схвалює такий спосіб захисту життя журналіста».

«Я вважаю, що не повинно бути брехні про життя чи смерть журналісту. Що важливо зараз, якщо влада має інформацію про погрози щодо Бабченка чи інших журналістів — а ми знаємо, що є данні про список журналістів, яким щось загрожує — то якщо влада може, вона повинна надати їм максимум інформації. І що не існує якихось домислів, неперевіреної інформації», — наголосив Дезір.

Раніше повідомлялось, що Національна поліція взяла під охорону 7 людей зі «списку 47».

Зазначимо, що 5 червня видання «Страна.ua» з посиланням на власне джерело опублікувало список з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка». Додамо, що головреда видання Ігора Гужву підозрюють у хабарництві, він виїхав з України.

Раніше засновниця проекту Zaborona.com, журналістка Катерина Сергацкова повідомила, що її також викликали до СБУ після інсценування «вбивства» журналіста Аркадія Бабченка.

Раніше Громадське звернулось до журналіста Османа Пашаєва і він підтвердив, що його також викликали до СБУ через інсценування «вбивства» російського журналіста Аркадія Бабченка. Також Громадському стало відомо, що до СБУ викликали журналісток Тетяну Даниленко та Соню Кошкіну.

Також раніше повідомлялось, що журналістів Ганапольського та Кисельова викликали в СБУ у справі «вбивства» Аркадія Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху. Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. 

Також суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на вбивство журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. Суд взяв під варту на 2 місяці Германа. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа

Пов`язані новини