УКРАЇНА

Підозрюваний у організації замаху на Бабченка стверджує, що не замовляв убивства журналіста

18 червня, 2018 16:45
УКРАЇНА/Підозрюваний у організації замаху на Бабченка стверджує, що не замовляв убивства журналіста
Зберегти
Вигляд
lead
Виконавчий директор українсько-німецького підприємства «Шмайсер» Борис Герман, якого Служба безпеки України підозрює в організації замаху на російського журналіста Аркадія Бабченка, стверджує, що просив виконавця тільки стежити за ним, а не вбивати.

Виконавчий директор українсько-німецького підприємства «Шмайсер» Борис Герман, якого Служба безпеки України підозрює в організації замаху на російського журналіста Аркадія Бабченка, стверджує, що просив виконавця тільки стежити за ним, а не вбивати.

Про це Герман повідомив під час засідання Шевченківського районного суду Києва, передає кореспондент Громадського.

Герман заявив, що не замовляв учаснику бойових дій на Донбасі Олексію Цимбалюку вбивство Бабченка, а тільки просив стежити за ним.

Підозрюваний в організації замаху на вбивство журналіста Аркадія Бабченка Борис Герман під час засідання Апеляційного суду міста Києва, 18 червня 2018 року Фото: Ігор Бурдига/Громадське

Також підозрюваний зазначив, що передав 15 тисяч доларів Цимбалюку на придбання машини, а не як платню за вбивство журналіста. Він підкреслив, що позичив ці гроші.  

Крім того, Герман розповів, що не знає, навіщо Цимбалюк хотів купити в нього пістолет.

«Спитайте у Цимбалюка», — сказав Герман журналістам.

Нагадаємо, Герман стверджує, що співпрацював з одним з підрозділів СБУ. Під час засідання суду 18 червня він розповів, що його куратором в контррозвідці начебто був Дмитро з позивним «Дітріх», а сам він мав позивний «Герб».

Втім Герман визнав, що не має доказів того, що цей Дмитро дійсно працює в СБУ.

15 червня СБУ розповіла про нового фігуранта справи про замах на Бабченка.

Також повідомлялося, що Герман діяв за вказівкою громадянина України В’ячеслава Пивоварника, який також є підозрюваним у цій справі. 

СБУ заочно оголосила йому про підозру в організації теракту щодо журналіста Бабченка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Організатор та «виконавець» у справі Бабченка: хто вони?

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху. Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. 

Також суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на вбивство журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. Суд взяв під варту на 2 місяці Германа. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа

31 травня волонтер, учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк назвав себе виконавцем в організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка.

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Завербований українець, який називається правоохоронцями «організатором убивства», найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак виконавець убивства співпрацював з СБУ.

Порошенко знав про підготовку спецоперації щодо журналіста Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.

5 червня видання «Страна.ua» з посиланням на власне джерело опублікувало список з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка». Додамо, що головреда видання Ігора Гужву підозрюють у хабарництві, він виїхав з України.

5 червня СБУ відкрила кримінальне провадження через розголошення «списку 47». В СБУ зазначили, що «відповідні дані будь-кому, у тому числі автору публікації вищезгаданого інтернет-ресурсу на розголошення зазначених відомостей органом досудового розслідування та процесуальним керівником не надавалися». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Пов`язані новини