Під закон про перейменування в Україні потрапили 5 церков
В Україні під закон про перейменування потрапили 5 церков, центр управління яких перебуває в Росії. Про це йдеться в інформації Міністерства культури, опублікованій у газеті «Урядовий кур'єр».
Зазначено, що релігієзнавча експертиза встановила необхідність перейменування п’яти релігійних організацій, це зокрема:
- Українська Православна Церква (в єдності з Російською Православною Церквою (УПЦ МП);
- Руська (Російська) Істинно-Православна Церква (РІПЦ);
- Руська (Російська) Старообрядницька Церква (Безпопівська згода), інша назва — Древлеправославна Поморська Церква (ДПЦ);
- Руська (Російська) Древлеправославна Церква (РДЦ Новозибківська згода);
- Руська (Російська) Православна Старообрядницька Церква (РПСЦ).
Ці організації, згідно з законом, повинні упродовж трьох місяців внести в свої статути відомості про те, що їхні керівні центри знаходяться в Росії, подати документи на реєстрацію. Релігійним організаціям, які діють на території України та є частиною цих об'єднань також доведеться змінити назву.
Нагадаємо, закон, який зобов’язує релігійні організації перейменуватися, якщо їхнє управління перебуває на території держави-агресора, набрав чинності 27 грудня 2018 року.
Раніше юрист з конституційного права Сергій Різник заявив в ефірі Громадського, що немає підстав вважати, що цей закон суперечить Конституції.
Нагадаємо, Рада 20 грудня зобов'язала УПЦ МП та інші релігійні організації вказувати у своїй назві приналежність до Російської православної церкви. Після ухвалення закону у залі парламенту побилися депутати. Група депутатів оскаржила в Конституційному суді закон про перейменування.
В УПЦ МП назвали цей закон антиконституційним і заявили, що він порушує право на свободу віросповідання та дискримінує за релігійною ознакою мільйони віруючих громадян України. Прихожани УПЦ МП під Радою влаштували акцію проти перейменування церкви на РПЦ.
Раніше речник Української православної церкви Московського патріархату архієпископ Климент заявив про неможливість перейменування церкви на Російську православну.
Натомість предстоятель саморозпущеної Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявляв, що після надання Томосу Українській православній церкві частина Московського патріархату (МП), яка не захоче приєднуватися до єдиної помісної православної церкви, має перейменуватись у «Російську православну церкву в Україні».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Московський патріархат переходить у нову Православну церкву України
Після того, як в Україні створили єдину Православну церкву — у державі перестали існувати УПЦ Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква. Вони саморозпустилися, а нова церква є їхньою спадкоємицею.
Водночас УПЦ Московського патріархату виступила проти створення ПЦУ та продовжить існувати окремо, однак її присутність в Україні більше не відповідає канонам.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він
6 січня Вселенський патріарх Варфоломій передав предстоятелю новоствореної Православної церкви України Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена..
- Поділитися: