Життя

Поліція заявила, що продовжила термін охорони одеського активіста Михайлика

Національна Поліція
Життя/Поліція заявила, що продовжила термін охорони одеського активіста Михайлика
Зберегти
Вигляд
Слідчі Національної поліції продовжили термін охорони активіста та очільника одеського осередку партії «Сила людей» Олега Михайлика, на якого було скоєно замах на вбивство.

«Заходи з фізичної охорони були продовжені, навіть попри письмову заяву потерпілого, написаної в його присутності дружиною, — про відсутність потреби у заходах із забезпечення його безпеки», — йдеться у повідомленні. 

Також в поліції додають, що заяви про охорону не надходило. Утім слідчі знову продовжили дію безпекових заходів.

«Нацполіція готова забезпечити надання фізичної охорони у форматі й виходячи з необхідності, яку вкаже потерпілий», — додають у поліції. 

Раніше активіст повідомляв, що йому не продовжили надання державної охорони після 24 січня.

19 січня Олега Михайлика виписали з німецької клініки, де йому зробили операцію та вилучили кулю з легені.

Як повідомлялося, активісту Михайлику зробили операцію, яка тривала майже 5 годин. Разом з кулею лікарі були вимушені видалити частину його легені.

Увечері 22 вересня в Одесі стріляли в активіста, керівника міської організації партії «Сила людей» Олега Михайлика, він потрапив до лікарні у стані клінічної смерті. У політичній партії «Сила людей» заявили, що за нападом на її члена, одеського активіста Олега Михайлика стоїть місцева влада Одеси.

До розслідування нападу на Михайлика долучили СБУ. Удень 23 вересня в Одесі близько сотні людей вийшли на протест через напад на Михайлика. Громадськість висунула вимоги до президента, поліції та СБУ через напад в Одесі на активіста Михайлика. Спочатку слідство розглядало 5 версій нападу. Згодом 2 версії відкинули.

25 вересня у справі про напад на Олега Михайлика затримали трьох підозрюваних. Усі затримані — грузинської національності. Михайлик заявив, що не знає підозрюваних в замаху на нього, яких затримала поліція. 22 листопада одного з них відпустили з СІЗО під домашній арешт.

Напад на Михайлика — не перший напад на активістів в Україні впродовж декількох місяців.

31 липня в Бердянську Запорізької області застрелили місцевого активіста Віталія Олешка. Він був добровольцем батальйону «Донбас», брав участь у боях за Іловайськ.

Також 31 липня у Херсоні біля під'їзду невідомий вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. Згодом Катерина Гандзюк померла у лікарні.

У зв'язку з регулярними нападами на активістів громадськість запустила кампанію «Хтозамовивгандзюк», звертаючи увагу на систематичну безкарність.

Пов`язані новини