Кримськотатарського активіста Едема Бекірова, якого незаконно утримують у СІЗО анексованого Сімферополя, 21 серпня вивозили в сімферопольську лікарню імені Семашка для одноденного обстеження, після чого повернули до слідчого ізолятора.

Про це повідомила Кримська правозахисна група з посиланням на дружину в’язня Гульнару Бекірову.

Крім того, адвокат політв’язня Олексій Ладін повідомив, що 27 серпня Бекірова планують шпиталізувати на сім днів у відділення неврології для подальшого обстеження.

Напередодні підконтрольний Росії Верховний суд Криму скасував етапування Бекірова в Красноперекопськ.

Раніше повідомлялось, що тяжкохворий Бекіров, якого утримують у слідчому ізоляторі в анексованому Росією Криму, не може вставати через сильні болі у спині. За словами рідних, Бекіров 11 годин перебував під конвоєм без їжі і води.

Бекіров написав заяву, у якій оголосив про голодування і відмову приймати ліки у разі спроби його етапування в Красноперекопськ.

Європейський суд з прав людини зобов’язав уряд Росії провести незалежний медичний огляд кримськотатарського активіста Едема Бекірова.

Нагадаємо:

Едем Бекіров 1961 року народження постійно проживає у Новоолексіївці Херсонської області. У січні 2018-го йому провели операцію на серці, і він змушений приймати багато ліків. Під час затримання усі його ліки залишилися у водія в машині. Крім того, Бекіров має інвалідність.

Поділитись: