Підконтрольний окупаційній владі «Верховний суд Криму» продовжив кримському татаринові Едему Бекірову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 11 жовтня.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова у Facebook.

За її словами, захисники Бекірова надали всі документи щодо стану здоров’я та наявності житла на території Криму, необхідні для зміни запобіжного заходу на домашній арешт.

«Однак тримання під вартою вперто продовжують, не забезпечивши тяжкохворій людині відповідний медичний догляд і не допускаючи незалежних лікарів», — зазначила омбудсменка.

Денісова додала, що 15 серпня цей же «Верховний суд» вирішуватиме, який місцевий суд має розглядати кримінальну справу по суті — «Красноперекопський районний суд Криму» чи «Центральний районний суд Сімферополя».

Раніше повідомлялось, що Бекіров написав заяву, у якій оголосив про голодування і відмову приймати ліки у разі спроби його етапування в Красноперекопськ.

Європейський суд з прав людини зобов’язав уряд Росії провести незалежний медичний огляд кримськотатарського активіста Едема Бекірова.

Нагадаємо:

Едем Бекіров 1961 року народження постійно проживає у Новоолексіївці Херсонської області. У січні 2018-го йому провели операцію на серці, і він змушений приймати багато ліків. Під час затримання усі його ліки залишилися у водія в машині. Крім того, Бекіров має інвалідність.

Поділитись: