Посли країн «Великої сімки» (G7) в Україні висловили свою підтримку Національному антикорупційному бюро України та українським незалежним антикорупційним інститутам.

Посли країн «Великої сімки» (G7) в Україні висловили свою підтримку Національному антикорупційному бюро України та українським незалежним антикорупційним інститутам.

Про це ідеться у заяві G7. 

«Посли країн Великої сімки заявили про підтримку продовжують підтримувати НАБУ. Незалежні антикорупційні інституції підтримують українські прагненнях реформ, довіру, та майбутнє як сучасної, процвітаючої та демократичної країни», — ідеться у заяві.

Напередодні ТСН з посиланням на джерела повідомила, що на закритій зустрічі послів G7 представниця Британії Джудіт Гоф, а також посол ЄС Хьюг Мінгареллі критикували директора НАБУ Артема Ситника за «надмірний піар».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Порятунок рядового Ситника»: як міжнародні партнери України відстояли директора НАБУ.

Нагадаємо, 29 листопада в Міграційній службі заявили про затримання «агента» НАБУ Титункова під час спроби передачі хабара першому заступникові голови ДМС Діні Пімаховій. 

Чиновниця ДМСУ заперечила вимагання хабара в агента НАБУ

Керівники правоохоронних органів по-різному трактують цей інцидент: у Бюро заявляють про зрив важливої антикорупційної операції, а в Генпрокуратурі вважають неприпустимим те, що детективи сплановано провокували чиновницю ДМС на отримання хабара.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що генпрокуратура прослуховувала агента НАБУ. Директор НАБУ Артем Ситник після зустрічі з Луценком заявив, що нікого з НАБУ не затримають після операції в Міграційній службі. Водночас повідомлялося, що із сімома співробітниками НАБУ немає зв’язку. 

Президент Порошенко назвав конфлікт навколо НАБУ «латиноамериканським карнавалом».

Луценко пізніше також заявив, що агентів Національного антикорупційного бюро під прикриттям набрали на роботу з порушенням закону. НАБУ вважає заяви Луценка «наступом на незалежність органу».

4 грудня двох агентів НАБУ викликали на допит до прокуратури.

Transparency International Ukraine повідомила, що ГПУ порушила закон при оприлюдненні даних агентів НАБУ. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Перша антикорупційна: що відбувається між старими та новими правоохоронними органами.

Поділитись: