УКРАЇНА

Посольство України попросило суд у Москві допустити омбудсмена до політв’язня Сущенка

22 червня, 2018 15:53
УКРАЇНА/Посольство України попросило суд у Москві допустити омбудсмена до політв’язня Сущенка
Зберегти
Вигляд
Посольство України попросило Московський міський суд прискорити рішення щодо допуску українського омбудсмена до політв’язня Романа Сущенка.

Посольство України попросило Московський міський суд прискорити рішення щодо допуску українського омбудсмена до політв’язня Романа Сущенка.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Її клопотання про візит до Сущенка перебуває на розгляді в суді, і відповіді на звернення досі не надійшло.

«Відповідь одна — рішення з Вашого питання не прийнято. На місці нікого, крім секретарів, немає, всі на засіданнях. Тому Посольство України направило терміновий лист до голови суду Ольги Єгорової з проханням прискорити рішення з цього питання», — написала Денісова у Facebook.

Раніше Людмила Денісова написала листа російському омбудсмену Тетяні Москальковій, в якому закликала сприяти їй у зустрічі з українськими політв’язнями.

15 червня Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова.

Пізніше Денісову не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

Також українська омбудсмен повідомила, що її поки не допустили до українського політв’язня, журналіста Романа Сущенка, але вона розраховує зустрітися з ним до кінця дня. 

Заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко вважає, що недопуск до Олега Сенцова, Миколи Карпюка, Романа Сущенка — скоріше за все, свідчить про «погіршення стану здоров‘я українців, психологічного тиску на них». 

18 червня Денісова та Москалькова домовилися відвідати в’язнів у тюрмах України та Росії. Проте 19 червня український омбудсмен повідомила про зрив домовленостей.

4 червня суд у Москві визнав винним у «шпигунстві» і засудив до 12 років колонії суворого режиму українського журналіста Романа Сущенка.

Засуджений Сущенко в останньому слові не визнав провини та просив звільнення.

Громадський захисник Сущенка Марк Фейгін анонсував, що оскаржить вирок суду. Також Фейгін не виключив, що Сущенка можуть обміняти на головреда «РИА-Новости» в Україні Кирила Вишинського, затриманого за підозрою у державній зраді. Адвокат Вишинського не виключив його обміну на Сущенка

Кореспондент українського інформагентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був затриманий у Москві у вересні 2016-го року, коли приїхав до Росії відвідати родичів. У жовтні того року ФСБ РФ висунула Сущенку офіційне звинувачення у шпигунстві

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я не вірю, що мій батько шпигун», — інтерв’ю з дочкою політв'язня Романа Сущенка

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# Роман Сущенко
Пов`язані новини