Громадська спілка «Українська Гельсінська спілка з прав людини» звернулася до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана через статтю секретаря Ради нацбезпеки і оборони Олександра Турчинова, де той розкритикував уповноважену з питань гендерної політики, запропонував змінити поняття «гендер» на «стать» і виступив проти Стамбульської конвенції.

У листі «Гельсінської спілки» ідеться про те, що Турчинов вжив «зневажливо-образливе висловлювання як на адресу Катерини Левченко, зазначаючи «неадекватну агресивну позицію урядової уповноваженої», так і гендерних активістів, характеризуючи їх як «гендерний актив, що з гарним апетитом з’їдає мільйонні гранти».

«Зміст та інтонації статті Олександра Турчинова свідчать про низьку поінформованість автора щодо питань гендерної політики загалом та в Україні зокрема, особливостей становище представників ЛГБТКІ-спільноти та стану забезпечення їхніх прав в країні», — ідеться в листі.

Українська Гельсінська спілка закликала Гройсмана відреагувати на спробу дискредитувати Левченко. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Усі рівні, усі різні»: як пройшов «КиївПрайд-2018» (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Лист «Української Гельсінської спілки з прав людини» до Гройсмана
Фото:

18 грудня, 2018-го

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Проти «гендеру» і за «інститут сім’ї»: чи є у словах Турчинова мова ворожнечі?

11 грудня Турчинов у своєму блозі опублікував статтю, в якій розкритикував Урядову уповноважену з гендерної політики Катерину Левченко. Вона заявила, що звернеться до СБУ через заклики обласних і місцевих рад захистити «інституцію сім’ї» в Україні, зокрема, шляхом заборони маршів рівності та ухвалення закону про заборону «пропаганди гомосексуалізму».

Також Турчинов запропонував замінити «гендер» на «стать», не ухвалювати Стамбульську конвенцію в Україні, підтримати рішення місцевих рад про заборону маршів рівності та порівняти ЛГБТ-активістів з «русским миром».

Раніше деканка педагогічного університету імені Драгоманова та дружина секретаря РНБО Ганна Турчинова заявила, що шкільні підручники з антидискримінаційними правками можуть змінити сексуальну орієнтацію дитини.

18 грудня під Кабміном відбулась акція проти гендерної політики. Близько 30 представників праворадикальної організації «Катехон» та ВО «Свобода» виступили проти «розширення прав ЛГБТ», а також вимагали звільнити уповноважену Ради з питань гендерної політики Катерини Левченко та ліквідувати цю посаду як таку.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Тато може: про батьківство, свободу та ЛГБТ

В Україні регулярно порушують права ЛГБТ: 18 листопада в центрі Києва радикали зірвали мирний марш, присвячений Міжнародному дню пам’яті трансгендерних людей, які загинули від насильства. На початку вересня 2018-го в центрі Києва напали на представників ЛГБТ. Влітку, 5 липня, у Харкові невідомі в протигазах напали на офіс ЛГБТ-спільноти. У серпні 2018-го трансгендерна жінка, правозахисниця Анастасія-Єва Крістель Домані заявила про те, що незнайомий їй чоловік побив її у трамваї Львова через її «гендерну ідентичність».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Ми були тут»: фотопроект про військових-ЛГБТ

Поділитись: