Іноземних громадян, зокрема росіян, можуть не пропустити в Україну тільки якщо вони не можуть пояснити «чітку мету свого візиту».

У Держприкордонслужбі повідомили, що співробітники відомства «виокремлюють групи ризиків і проводять додаткові заходи» для того, аби не пропустити в Україну осіб, які можуть бути причетні «до провокаційних або неправомірних дій».

«За наявності правових підстав і у разі якщо громадяни не можуть пояснити чіткої мети своєї подорожі в Україну іноземцям та особам без громадянства забороняється в’їзд в Україну у визначеному законодавством порядку», — йдеться у повідомленні.

У Прикордонслужбі уточнили, що пропускатимуть в Україну осіб, які мають дипломатичний статус, є обслуговуючим персоналом транспортних засобів, мають документи, що підтверджують постійне чи тимчасове проживання на території України, можуть чітко підтвердити мету своєї поїздки, або їхня поїздка носить гуманітарний характер.

Серед гуманітарних причин відомство наводить: «смерть або важка хвороба близьких родичів, лікування, навчання, запрошення на участь в певних проектах чи змаганнях тощо».

Прикордонники назвали «провокаційними» заяви російської влади про «тотальне обмеження» поїздок громадян РФ.

У відомстві розповіли, що 1 грудня майже 100 росіян не впустили в Україну, бо вони не підтвердили мету поїздки. Водночас цієї доби до України пропустили 780 росіян.

Зазначимо, що у повідомленні Прикордонслужби не уточнюється, чи є якісь відмінності у правилах перетину кордону для громадян РФ чоловічої статі віком 16-60 років. Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко оголосив про обмеження в'їзду для вказаної категорії росіян.

Також у Прикордонслужбі наголосили, що попри заяви про відсутність «дзеркальних» заходів з боку Москви РФ протягом трьох діб не пропустила понад 100 українців.

«Державна прикордонна служба України радить нашим співвітчизникам за можливості утриматися від поїздок в РФ, оскільки можуть отримати безпричинні відмови», — зазначили у відомстві.

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

Прикордонники пояснили, за яких умов росіян можуть пускати в Україну. Зазначимо, що наведені вище умови більш ширші.

Зі свого боку Росія поки не планує забороняти в'їзд українців у відповідь на обмеження України для росіян.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як в Україні впроваджують воєнний стан

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях. Він діятиме 30 днів і завершиться 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile