Укртрансгаз провів модернізацію газовимірювальної станції «Гребеники», що на Одещині, яка дозволить здійснювати постачання газу з Молдови та Румунії у разі, якщо Росія перекриє транзит газу з 1 січня 2020 року.

Про це повідомляють у прес-службі Укртрансгазу.

«Відтепер станція готова здійснювати реверсне транспортування газу у випадку припинення транзиту блакитного палива з РФ. Готовність об’єкта до роботи перевірили та підтвердили представники суміжного оператора ГТС «Молдовагаз», підписавши відповідний акт», — повідомили в Укртрансгазі.

Там зазначають, що станція здатна забезпечити постачання близько 4 мільйонів кубометрів газу в реверсному режимі (тобто зі сторони Румунії та Молдови до України). У звичайному ж режимі станція транспортує до Молдови 70 мільйонів кубометрів газу на добу.

У перспективі цю станцію планують використовувати для постачання до України газу з Болгарії та Греції. Крім цього, у діяльності станції зацікавлені Румунські газодобувні компанії.

Зазначимо, що 6 листопада у Газпромі заявили, що умовами для продовження транзиту газу через Україну є анулювання вимог України до Газпрому на 22 мільярди доларів та відновлення прямого постачання російського газу до України.

Раніше у Нафтогазі повідомляли, що Російський Газпром надіслав офіційну відмову постачати газ до України напряму. Це порушує контракт, що діє між Україною та Росією, через що Нафтогаз вимагає у Газпрому компенсації у новому позові до Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо:

  • 28 жовтня у Брюсселі відбувся четвертий раунд тристоронніх переговорів між Україною, Росією та ЄС про укладання нового контракту на транзит російського газу через Україну. Під час переговорів українська делегація обговорила питання перегляду перемоги Нафтогазу в арбітражі над Газпромом, однак в уряді пообіцяли захищати інтереси України. Зазначимо, що наступний раунд переговорів про транзит газу перенесли на листопад 2019 року.
  • Чинний контракт добігає кінця 31 грудня 2019 року. Щороку транзит приносить Україні 3 мільярди доларів.
  • 30 жовтня Данія надала дозвіл дочірній компанії Газпрому Nord Stream 2 AG, яка займається будівництвом «Північного потоку-2», звести трубопровід у своїх територіальних водах. У Нафтогазі повідомили, що це рішення було очікуваним. За допомогою цього газопроводу Росія зможе транспортувати газ до Європи в обхід України, унеможлививши отримання державою транзитних доходів. У Німеччині планують скасувати обмеження, накладені на російський трубопровід європейською директивою.

Зазначимо, що Росія піднімала питання надання дозволу на будівництво «Північного потоку-2» на нещодавніх переговорах про транзит газу через Україну, що відбулися у Брюсселі. Зокрема, про це російська делегація розмовляла з представниками Єврокомісії.

Поділитись: