У російському Газпромі заявили, що продовження контрактів на транзит газу до Європи через газотранспортну систему України не буде.

У російському Газпромі заявили, що продовження контрактів на транзит газу до Європи через газотранспортну систему України не буде.

Про це повідомив заступник правління компанії Олександр Мєдвєдєв, передає «Інтерфакс».

«Чинний контракт ні при яких умовах, навіть при зміні місцями сонця та місяця, продовжено не буде», — сказав Мєдвєдєв.

В той же час, він не виключив самого транзиту у майбутньому, але вже за новим контрактом.

«Близько двох років тому Путін доручив провести переговори щодо транзиту газу через Україну по закінченню терміну дії чинного контракту» (після 2019 року — ред.), — додали у Газпромі.

Нагадаємо, що у п’ятницю, 20 квітня, Газпром оголосив, що розпочав процедуру розірвання контрактів на транзит газу через територію України.

В Нафтогазі повідомили, що готові до нових арбітражних слухань.

Раніше глава Газпрому Олексій Міллер оголосив, що розірвання контрактів між Газпромом та Нафтогазом триватиме 2 роки.

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов’язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

За рішенням Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам та ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Поділитись: