За словами посла України у Німеччині, реалізація російським Газпромом проекту «Північний потік-2», що забезпечуватиме постачання російського газу до Німеччини в обхід України, є ключовим, щодо якого існує реальна розбіжність у поглядах двох країн.

За словами посла України у Німеччині, реалізація російським Газпромом проекту «Північний потік-2», що забезпечуватиме постачання російського газу до Німеччини в обхід України, є ключовим, щодо якого існує реальна розбіжність у поглядах двох країн.

Про це в інтерв’ю Громадському повідомив посол України в Німеччині Андрій Мельник.

«На жаль, проект «Північного потоку» — це найбільший виклик у наших двосторонніх відносинах. Це ключове питання, щодо якого існує реальна розбіжність у поглядах», — зазначив Мельник.

Він додав, що позиція України полягає у тому, щоб запобігти будівництву газопроводу, який може завдати значних економічних збитків економіці. В той же час, Німеччина продовжує реалізацію газопроводу, хоч і вимагає у Газпрому залишити за Україною статус транзитера газу.

«Упродовж останніх 4-х місяців ведуться переговори, як зробити так, щоб Україна залишалася транзитером і не програла фінансово. «Північний потік» висить над нами мов Дамоклів меч, та треба скористатися отриманим вікном можливостей. Тобто забезпечити допомогу німецьких та європейських партнерів (Єврокомісія тут так само на нашому боці). Завдання — пересвідчитися, що після кінця 2019 року транзитні потужності не лише не зменшилися, а можливо й збільшилися», — повідомив посол.

Він також зазначив, що у питанні «Північного потоку-2» існує також ризик того, що проти газопроводу також виступають США, які підтримують прагнення України запобігти прокладанню газогону дном Балтійського моря. Проте в цьому питанні немає єдності між США та Німеччиною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Мінськ — це хрест, який несе Меркель і який вона не кине» — інтерв'ю з послом України в Німеччині

Напередодні канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що Європа не може відмовитись від енергетичного співробітництва з Росією.

Нагадаємо, що 25 липня у Німеччині розпочались роботи з прокладання труб «Північного потоку-2» дном Балтійського моря.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

3 травня у Німеччині почали будувати наземну частину «Північного потоку-2», незважаючи на відсутність усіх дозволів від країн, через які пролягатиме газопровід.

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

Єдиною країною, яка ще не надала дозвіл на будівництво «Північного потоку-2» є Данія.

Нагадаємо, 19 серпня президент Росії Володимир Путін під час зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель заявив, що «Північний потік-2» — це виключно економічний проект.

16 липня Президент США Дональд Трамп заявив, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» Росією ставить під загрозу ринок збуту сланцевого газу США в Європі, тому робить США та Росію суперниками.

Раніше Трамп заявляв, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» є катастрофою для Європи.

12 липня Трамп під час прес-конференції саміту НАТО заявив, що вважає неприпустимим укладання угод з Росією в енергетичній сфері.

Нагадаємо, що перед самітом НАТО Трамп розкритикував Німеччину через дозвіл на будівництво російського газопроводу «Північний потік-2» та заявив, що Німеччина — «заручниця Росії» у поставках енергоресурсів.

Меркель у відповідь підкреслила, що Німеччина формує свою політику самостійно та без впливу Росії.

Напередодні повідомлялось, що у Конгресі США зареєстрували законопроект щодо запровадження санкцій за будівництво російського газогону «Північний потік-2».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Поділитись: