Політика

Радник президента: отримання томосу Україною — питання тижнів

Політика/Радник президента: отримання томосу Україною — питання тижнів
Зберегти
Вигляд
Остаточне створення єдиної незалежної Української православної церкви — питання тижнів.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.

Він наголосив, що на останньому засіданні Синоду Вселенського патріархату ухвалили всі необхідні для цього рішення.

«Синод закінчився тим, що було ухвалено всі документи, які необхідні для створення незалежної Української православної церкви. Це включає текст томосу, який був погоджений на Синоді і більше не потребує ніякого додаткового підтвердження. Відтак не потрібно наступних синодів», — сказав Павленко.

Він зазначив, що, на його думку, єдина Українська церква буде сформована до кінця року.

«Я думаю, що, в будь-якому разі, це питання тижнів», — резюмував радник президента.

Раніше Павленко заявив, що наступного тижня стане відомо, коли відбудеться об’єднавчий собор єдиної Української православної церкви.

Також Павленко заявив, що Вселенський патріарх Варфоломій вручить томос про автокефалію обраному патріарху єдиної Української церкви, а до того його текст не буде опублікований.

Нагадаємо, 29 листопада Синод Вселенського патріархату підготував статут (конституцію) майбутньої Української церкви, але не назвав дату проведення об’єднавчого собору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву

19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Пов`язані новини