Життя

Речник УПЦ МП: Рішення про розрив відносин з Константинополем ухвалили «практично одностайно»

Життя/Речник УПЦ МП: Рішення про розрив відносин з Константинополем ухвалили «практично одностайно»
Зберегти
Вигляд
Собор Української православної церкви Московського патріархату «практично одностайно» ухвалив рішення про те, що церква не буде брати участь у створенні єдиної Української церкви та розриває відносини з Вселенським патріархатом.

Про це в ефірі програми «Нині вже» заявив глава Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП архієпископ Климент.

«Я хочу відзначити, що Собор, як і очікувалося, пройшов абсолютно гармонійно і в дискусіях, в якихось роздумах про майбутнє церкви, але зовсім без конфронтації, без того, щоби були якісь табори. Цього абсолютно не було», — наголосив він.

Климент зазначив, що з 89 ієрархів на Соборі 13 листопада були присутні 83, з них лише один не підтримав це рішення.

«Всіх запросили, один не пояснив свою відсутність, а решта були відсутні з поважних причин — чи через хвороби, чи через інші якісь поважні причини», — розповів речник УПЦ МП.

Нагадаємо, на Собор УПЦ МП запросили не всіх представників патріархату.

13 листопада відбувся Собор УПЦ МП, на якому церква вирішила не брати участі у створенні єдиної Української помісної церкви, бо вважає надання томосу «штучним» і нав’язаним ззовні, а також розірвала зв’язки з Вселенським патріархатом. Також 13 листопада була запланована зустріч Порошенка з ієрархами Московського патріархату. Глава держави очікував на приїзд представників УПЦ МП в «Український дім», а вони чекали на Порошенка в Києво-Печерській Лаврі. У підсумку зустріч так і не відбулась.

Глава Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП архієпископ Климент заявив у коментарі Громадському, що від початку йшлося про те, що зустріч має відбутися в Києво-Печерській Лаврі і «Адміністрація президента знала про це».

Водночас у заві Порошенка ідеться, що зустріч мала пройти в «Українському домі», але «велика частина архієреїв УПЦ МП почала шукати пояснення, щоб не прийти на зустріч».

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія. 15 жовнтя синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, у свою чергу, відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Пов`язані новини