Державна регуляторна служба відмовилася погодити постанову Кабінету міністрів щодо підвищення цін на газ для населення через низку порушень.

За інформацією Регуляторної служби, вона отримала проект постанови 18 жовтня, а на наступний день його схвалили на засіданні уряду.

У відомстві заявили, що проект з такою ж назвою був погоджений Регуляторною службою 10 жовтня, але документ, схвалений урядом 19 жовтня, суттєво відрізняється від нього.

«В поданих на погодження документах відсутній аналіз регуляторного впливу (АРВ), який справлятиме регуляторний акт на ринкове середовище, забезпечення прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян та держави, а також обґрунтування відповідності проекту принципам регуляторної політики», — йдеться у повідомленні.

Як пояснила Регуляторна служба, в цьому аналізі уряд мав вказати цілі державного регулювання, очікувані результаті від постанови, механізми і заходи, які забезпечать досягнення цілей тощо.

Також відомство наголосило, що, згідно із Законом про регуляторну політику, кожен проект має бути оприлюднений «з метою одержання зауважень та пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань».

Крім того, Регуляторна служба дійшла висновку, що нова редакція постанови про підвищення цін на газ «не відповідає досягнутим раніше збалансованим домовленостям між учасниками ринку природного газу».

«Запропонована редакція породжує хаос та маніпуляції взаємовідносинами на ринку, та дискримінує інших постачальників на користь НАК Нафтогаз України», — йдеться у повідомленні.

«Підсумовуючі зазначене», у відомстві підкреслили, що розробники постанови не дотрималися принципів державної регуляторної політики, визначених законом.

Нагадаємо, 27 жовтня уряд опублікував постанову, яка передбачає підвищення ціни на газ для населення у три етапи до 2020 року.

17 жовтня Кабмін ухвалив рішення про відкладання підвищення цін на газ для населення до кінця жовтня.

Ціни на газ мали зрости з 1 квітня 2018 року, проте їх відкладали спочатку до кінця травня, потім до кінця червня, потім до кінця липня, серпня, вересня, потім до 18 жовтня.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Нагадаємо, що за результатами перебування місії МВФ в Україні домовленості про виділення коштів фонду ані у рамках старої, ані у рамках нової програми досягнуто не було.

Раніше очільник Нафтогазу Андрій Коболєв повідомляв, що уряд та МВФ домовились про поступове підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня. Саме це питання є ключовою умовою надання фондом коштів Україні. Водночас, у Мінсоцполітики не виключили відмову від підвищення цін на газ через те, що МВФ так і не видав траншу Україні.

Нагадаємо, що 5 транш у програмі EFF розміром майже 2 мільярди доларів необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

Зазначимо, що раніше видання «Економічна правда» повідомило, що український уряд намагається достроково припинити програму співпраці з МВФ та розпочати нову — короткострокову та з меншими обсягами фінансування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Напередодні уряд відклав рішення про підвищення цін на газ для населення до жовтня 2018 року. При цьому, уже дав доручення Мінфіну розпочати технічну підготовку до отримання траншу МВФ.

Поділитись: