Республіканці США опублікували свій звіт щодо походження коронавірусу. Він збігається із заявами Трампа
Представники Республіканської партії США оприлюднили свій звіт щодо походження коронавірусу. Там заявляють, що мають докази, що вірус просочився з китайського науково—дослідного центру. Про це заявляв і республіканець Дональд Трамп, перебуваючи на посаді президента США. Розвідка Штатів цю заяву не підтверджувала.
Про це повідомляє Reuters.
Зокрема, у звіті вказується, що в республіканців є докази, що коронавірус «утік» із китайської лабораторії, а вчені Уханьського інституту вірусології (WIV) за сприяння американських експертів та фондів уряду Китаю та США нібито працювали над модифікацією коронавірусів.
Представник партії Майк МакКол, який оприлюднив звіт, зазначив, що вірус нібито просочився десь наприкінці серпня або на початку вересня 2019 року.
«Коли вони зрозуміли, що сталося, представники Комуністичної партії Китаю та науковці з WIV почали несамовито приховувати витік інформації, включаючи вилучення своєї бази даних вірусів в автономному режимі посеред ночі та вимагаючи понад 1 мільйон доларів для додаткової безпеки», ㅡ заявив він.
Раніше схожі заяви робив й інший республіканець ㅡ 45-й президент США Дональд Трамп. Він заявляв, що бачив докази штучного походження коронавірусу SARS-CoV-2, який, мовляв, розробили в китайській лабораторії. Водночас американська розвідувальна спільнота заперечила наявність таких доказів у них.
Наразі ми досі не знаємо точно, як з'явився й поширився серед людей коронавірус Sars-CoV-2. З цією метою Всесвітня організація охорони здоров'я направила дві місії до Уханю, де вірус виявили вперше: улітку 2020 року (це була підготовча місія) й у січні-лютому 2021-го.
За словами гендиректора ВООЗ Тедроса Аданома Гебреєсуса, організація поки не відкидає жодної гіпотези щодо поширення коронавірусу — тобто може йтися і про природний, і про штучний шлях його виникнення. Члени місії розповідали, що масштаби спалаху COVID-19 в Ухані, ймовірно, були більшими, а китайська сторона не завжди співпрацювала з експертами.
Водночас у звіті місії ВООЗ, оприлюдненому в березні 2021 року, найбільш імовірним називався шлях передання вірусу від людини до тварини.
У травні 2021 року пожвавилася дискусія про походження вірусу. Зокрема у США колишній головний епідеміолог країни й головний радник президента США з інфекційних захворювань Ентоні Фаучі та керівниця Центру з контролю й профілактики захворювань Рошель Валенськи не впевнені у природному походженні коронавірусу.
На тлі цього 26 травня президент США Джо Байден доручив розвідувальній спільноті підготувати протягом 90 днів звіт про походження коронавірусу. Після цього соціальна мережа Facebook вирішила не видаляти дописи про штучне походження коронавірусу.
- Поділитися: