У національній акціонерній компанії Нафтогаз повідомили, що рішення Газпрому не виплачувати програні у Стокгольмському арбітражі 2,6 мільярди доларів є суто політичним.

У національній акціонерній компанії Нафтогаз  повідомили, що рішення Газпрому не виплачувати програні у Стокгольмському арбітражі 2,6 мільярди доларів є суто політичним.

Про це заявляє прес-служба Нафтогазу.

Зокрема, за даними Нафтогазу, Газпром передбачив витрати на виплату компенсації за програними в арбітражі справами у своєму фінансовому плану ні 2018 рік.

«Газпром здавна називають у Росії «гаманцем Путіна». Природно, тому не до вподоби, коли до його гаманця лізуть сторонні. Навіть за рішенням суду», — повідомляють в Нафтогазі.

Раніше повідомлялось, що Газпром зарезервував у своєму фінансовому плані кошти на виплату Нафтогазу компенсації за стравами, програними у Стокгольмському арбітражі.

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов’язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

За рішенням Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам та ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile