Війна / Крим

Росія не надала інформацію про українських моряків, попри рішення Європейського суду — Порошенко

Громадське
Війна/Крим/Росія не надала інформацію про українських моряків, попри рішення Європейського суду — Порошенко
Зберегти
Вигляд
Росія не надала інформацію щодо підстав затримання українських моряків, попри рішення Європейського суду з прав людини, заявив президент Петро Порошенко в ефірі телеканалу ICTV.

Порошенко закликав Росію негайно звільнити українських моряків, незаконно захоплених Росією біля Керченської протоки.

«Вимагаю негайного і безумовного звільнення українських моряків і повернення наших кораблів. За рішенням Європейського суду з прав людини сьогодні РФ мала надати інформацію щодо полонених українських моряків. Наскільки мені відомо, Росія порушила рішення Суду, і інформації не надала», — сказав він.

Раніше Порошенко заявив, що ЄСПЛ зобов’язав РФ надати інформацію щодо захоплення моряків та юридичних підстав їхнього утримання; місця їхнього утримання; спричинених поранень; наданої медичної допомоги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Як в Україні впроваджують воєнний стан 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Пов`язані новини