Для відновлення транзиту російської нафти трубопроводом «Дружба» у напрямку Польщі, Росія відкачає 1 мільйон тонн забрудненої хлорорганічними сполуками нафти на свою територію.

Про це повідомляє Reuters.

«Росіяни погодились забрати забруднену нафту, яка ще не надійшла до Польщі, з білоруської ділянки трубопроводу «Дружба». Але поки нема рішення про компенсацію збитків», — повідомило джерело.

Наразі поки невідомо, куди саме будуть відкачувати забруднену російську нафту. Наразі Росія відкачала близько 2 мільйонів тонн нафти з «Дружби» у вільні резервуари для нафти, а також у танкери. Також забруднену нафту транспортують назад до Росії залізницею.

Загальний обсяг забрудненої нафти, який «застряг» у трубопроводі та не дозволяє повноцінно відновити транзит, складає близько 5 мільйонів тонн.

Раніше повідомлялось, що збитки від потрапляння хлорорганічних сполук до російських нафтопроводів можуть сягнути 1 мільярда доларів.

Раніше повідомлялось, що біля портів ЄС стоять щонайменше 10 танкерів із забрудненою російською нафтою, яку ніхто не хоче приймати. Литовська нафтова компанія повідомила, що 2 танкери з нафтою повернули назад до РФ.

Нагадаємо:

Поділитись: