Світ

Розслідування отруєнь «Новичком» коштувало поліції Вілтшира понад 10 млн фунтів — The Guardian

10 серпня, 2018 12:30
Світ/Розслідування отруєнь «Новичком» коштувало поліції Вілтшира понад 10 млн фунтів — The Guardian
Зберегти
Вигляд
Розслідування отруєнь нервово-паралітичною речовиною «Новічок» коштувало поліції британського графства Вілтшир понад 10 мільйонів фунтів стерлігнів.

Розслідування отруєнь нервово-паралітичною речовиною «Новичок» коштувало поліції британського графства Вілтшир понад 10 мільйонів фунтів стерлігнів.

Про це повідомляє The Guardian.

Поліція Вілтшира працювала зі справою отруєння колишнього розвідника Росії Сергія Скрипаля та його доньки, а також британської пари поблизу міста Солсбері.

Комісар поліції Вілтшира Ангус Макферсон сказав, що поліція понесла значні фінансові втрати через масштаби розслідування.

«Наша поліція опинилася в центрі двох масштабних інцидентів за такий короткий проміжок часу, ми понесли значні витрати через масштаби розслідування», — сказав комісар.

Близько 1,3 мільйонів фунтів стерлінгів поліція Вілтшина витратила на понаднормову роботу офіцерів поліції. Також поліція вимушено скасувала дні відпочинку для офіцерів та відклала щорічні відпустки.

Залучення додаткових офіцерів з інших силових структур коштувало ще додатково 7 мільйонів фунтів стерлінгів.

Влада вже взяла на себе зобов’язання виплатити 4,1 мільйонів фунтів стерлінгів на витрати поліції.

У березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. З ним була його донька Юлія. 

Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля не могло бути  здійснене без схвалення Кремля.

Прем'єрка Британії Тереза Мей заявляла, що Росія ймовірно причетна до отруєння Скрипаля, а злочин учинили за допомогою бойової нервово-паралітичної речовини класу «Новичок», розробленої в РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Усе вказує на Росію» — британський журналіст про отруєння екс-розвідника Скрипаля

У квітні міжнародні експерти Організації із заборони хімічної зброї підтвердили висновки Британії про те, що екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля та його доньку отруїли нервово-паралітичною речовиною.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо

4 липня стало відомо, що поблизу Солсбері госпіталізували двох людей унаслідок отруєння невідомою речовиною. Жінку та чоловіка відправили у важкому стані в лікарню міста Солсбері.

Інцидент стався ще увечері 30 червня на вулиці Магглтон — постраждалих знайшли на вулиці непритомними.

Контртерористичний підрозділ Великої Британії заявив, що чоловік та жінка отруїлись речовиною «Новичок». Водночас країна не вважає нападом другий випадок отруєння «Новичком».

Увечері 8 липня у лікарні Британії померла жінка, яку раніше госпіталізували із важким отруєнням поблизу британського міста Солсбері — 44-річна Доун Стерджесс. 

10 липня чоловік, який потрапив у лікарню після отруєння нервово-паралітичною речовиною «Новичок» неподалі Солсбері, прийшов до тями.

 

 

 

Пов`язані новини