САП оскаржила закриття Печерським райсудом справи щодо хабарів ексміністра екології Злочевського. Каже: це незаконно
Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржила закриття справи щодо міністра екології часів Януковича Миколи Злочевського, якого підозрюють у розкраданні державних коштів. Справу за скаргою захисників Злочевського закрив Печерський райсуд Києва.
Як повідомляє пресслужба САП, про закриття справи їй стало відомо внаслідок моніторингу реєстру судових рішень. А текст рішення ані вони, ані Офіс генпрокурора не отримували.
У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі наголошують, що рішення про закриття справи Злочевського міг ухвалювати виключно Вищий антикорупційний суд, оскільки слідство у справі веде Національне антикорупційне бюро.
Тому суддя Печерського суду, яка вирішила закрити справу, де фігурує ексміністр екології, «вийшла за межі своїх дискреційних повноважень та фактично перейняла на себе повноваження Генерального прокурора та інших уповноважених осіб Офісу Генерального прокурора».
Тож САП оскаржуватиме закриття справи у Вищому антикорсуді, а ще хоче звернутися до Вищої ради правосуддя, аби та притягнула до дисциплінарної відповідальності згадану суддю Печерського райсуду.
У чому підозрюють Злочевського?
Ексміністра екології та ще низку топпосадовців часів Януковича звинувачують у розкраданні стабілізаційного кредиту, який Нацбанк виділив для «Реал-банку».
Кримінальну справу проти ексчиновників порушили ще у 2014 році. А минулого року правоохоронці затримали кількох людей, яких слідство називає посередниками від Злочевського, під час спроби дати хабар керівникам антикорупційних органів. За 6 мільйонів доларів вони просили закрити кримінальну справу. Сам ексміністр продовжує переховуватися від слідства.
Через розшук Злочевського та решти фігурантів справи розслідування 7 разів припинялося та поновлювалось тільки за 2019 рік.
У лютому 2020-го справу Злочевського передали в Національне антикорупційне бюро. Вищий антикорупційний суд скасував рішення прокурора про припинення розслідування і вже 12 серпня детективи НАБУ його відновили. 17 серпня 2020 року ексміністра взяли під варту, але заочно.
Репутація Печерського суду
Печерський районний суд Києва неодноразово ухвалював неоднозначні рішення: зняв підозри із замовника вбивства ексдепутата Держдуми РФ Вороненкова Володимира Тюріна, розморозив рахунки майже трьом десяткам компаній, пов'язаних з Віктором Януковичем тощо.
У вересні Печерський суд також зобов'язав ще до розгляду судового позову Суркісів проти ПриватБанку сплатити їм 350 мільйонів доларів для забезпечення позову. Тобто компанії родини Суркісів отримають ці гроші ще до того, як суд вирішить, чи законна ця вимога взагалі. Однак Верховний суд це рішення зупинив і грошей Суркіси не отримали.
А 12 жовтня Печерський райсуд в особі судді Сергія Вовка зобов’язав вилучити з Єдиного реєстру досудових розслідувань інформацію про підозру іншому одіозному судді — Павлу Вовку з Окружного адмінсуду Києва. Того самого Вовка, який фігурує у плівках ОАСК і звинувачується НАБУ у спробі захопити владу в країні.
- Поділитися: