Служба безпеки України провела спецоперацію, в рамках якої зімітувала вбивство 53-річної Надії Головач і її 31-річної дочки Юлії Зайковської під Києвом.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Згідно з інформацією, метою спецоперації було затримання організаторів і виконавців злочину.

Замовником вбивства виявився колишній чоловік Головач, який є власником промислово-будівельної компанії.

Причиною для пошуку кілера, стали судові суперечки щодо поділу майна після розлучення.

«Колишнє подружжя оскаржувало через суд право власності, зокрема на частки у бізнесі, нерухоме та рухоме майно, у тому числі на приватний літак. За скоєння вбивства замовник, разом зі своєю третьою дружиною, пропонував виконавцю 50 тисяч доларів», — йдеться в повідомленні.

Щоб запобігти вбивству, СБУ вивела посередника на умовного «кілера», після чого було здійснено імітацію вбивства Головач і її дочки.

Для підтвердження «ліквідації жертв» правоохоронці оприлюднили інформацію про зникнення жінок, а потім зробили відповідні постановочні фото.

Наразі всі фігуранти справи затримані.

Нагадаємо, 29 травня 2018 року СБУ інсценувала смерть журналіста Аркадія Бабченка, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. 

МЗС Росії назвало «антиросійською провокацією» спецоперацію з попередження вбивства Бабченка.

Суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. На суді Герман назвав людину, яка у фонді Путіна відповідає за теракти в Україні. Це чоловік з іменем В'ячеслав Пивоварник. Йому заочно повідомили про підозру.

15 червня СБУ розповіла про нового фігуранта справи про замах на Бабченка — «громадянина Т.» — який, за даними відомства, керував групою осіб, що готувала замах на Бабченка. Ним виявився Тарас Стельмашенко. Адвокат Германа стверджує, що його підзахисний не знайомий зі Стельмашенком

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Завербований українець, який називається правоохоронцями «організатором убивства», найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак виконавець убивства співпрацював з СБУ.

Учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк назвав себе виконавцем в організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.

5 червня видання «Страна.ua» з посиланням на власне джерело опублікувало список з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка». Тоді СБУ відкрила кримінальне провадження через

розголошення «списку 47». В СБУ зазначили, що «відповідні дані будь-кому, у тому числі автору публікації вищезгаданого інтернет-ресурсу на розголошення зазначених відомостей органом досудового розслідування та процесуальним керівником не надавалися».

1 вересня в СБУ повідомили Громадському, що підозрюваного в організації замаху на журналіста Бабченка — Бориса Германа —засудили до 4 років і 6 місяців в’язниці.

Поділитись: