«Не благословляємо»: УПЦ МП заборонила своєму духовенству брати участь в Об'єднавчому соборі
Синод Української Православної Церкви Московського патріархату (УПЦ МП) під час засідання 7 грудня ухвалив рішення, згідно з яким духовенству УПЦ МП забороняється брати участь в Об'єднавчому соборі Української православної церкви, який має відбутись 15 грудня. Про це повідомляє Інформаційно—просвітницький відділ УПЦ МП.
Синод УПМ МП відбувся у Києво-Печерській Лаврі під головуванням Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.
На Синоді Онуфрій наголосив, що Константинопольський патріарх Варфоломій не має жодного канонічного права скликати будь-яке зібрання в Україні, а також не має права викликати на такі зібрання архієреїв УПЦ МП.
Запланований Об’єднавчий собор, на думку Онуфрія, вважається незаконним зібранням, «оскільки в ньому братимуть участь представники розкольницьких угрупувань».
«На підставі Постанови собору єпископів від 13 листопада 2018 року, єпископату, духовенству, чернецтву і мирянам УПЦ брати участь у так званому Об’єднавчому соборі не благословляється», — ухвалив рішення Синод.
Також на Синоді наголосили, що ніхто з числа священнослужителів чи мирян не уповноважується представляти і УПЦ МП на цьому зібранні.
Нагадаємо, Об’єднавчий собор, де проголосять створення помісної церкви й оберуть предстоятеля, відбудеться 15 грудня.
29 листопада Синод Вселенського патріархату підготував статут (конституцію) майбутньої Української церкви, але не назвав дату проведення об’єднавчого собору.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву
19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.
11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтнясинод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем
Константинополь, зі свого боку, відмовився розривати відносини з РПЦ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП
Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часомвідбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна
- Поділитися: