Життя

«Не благословляємо»: УПЦ МП заборонила своєму духовенству брати участь в Об'єднавчому соборі

УПЦ МП
Життя/ «Не благословляємо»: УПЦ МП заборонила своєму духовенству брати участь в Об'єднавчому соборі
Зберегти
Вигляд
Синод Української Православної Церкви Московського патріархату (УПЦ МП) під час засідання 7 грудня ухвалив рішення, згідно з яким духовенству УПЦ МП забороняється брати участь в Об'єднавчому соборі Української православної церкви, який має відбутись 15 грудня. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Синод УПМ МП відбувся у Києво-Печерській Лаврі під головуванням Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

На Синоді Онуфрій наголосив, що Константинопольський патріарх Варфоломій не має жодного канонічного права скликати будь-яке зібрання в Україні, а також не має права викликати на такі зібрання архієреїв УПЦ МП.

Запланований Об’єднавчий собор, на думку Онуфрія, вважається незаконним зібранням, «оскільки в ньому братимуть участь представники розкольницьких угрупувань».

«На підставі Постанови собору єпископів від 13 листопада 2018 року, єпископату, духовенству, чернецтву і мирянам УПЦ брати участь у так званому Об’єднавчому соборі не благословляється», — ухвалив рішення Синод.

Також на Синоді наголосили, що ніхто з числа священнослужителів чи мирян не уповноважується представляти і УПЦ МП на цьому зібранні.

Нагадаємо, Об’єднавчий собор, де проголосять створення помісної церкви й оберуть предстоятеля, відбудеться 15 грудня.

29 листопада Синод Вселенського патріархату підготував статут (конституцію) майбутньої Української церкви, але не назвав дату проведення об’єднавчого собору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву

19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Пов`язані новини