Через спалах нового коронавірусу в Китаї столиця країни Пекін вирішила ввести 14-денний карантин для всіх жителів міста, які туди повертаються. За порушення умов карантину чи відмову виконувати вказівки влади Пекіна будуть карати.

Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що всі, хто повертається до китайської столиці, «повинні залишатися вдома або стати на груповий облік на 14 днів по прибутті».

«Ті, хто відмовляється ставати на облік за місцем проживання або централізований облік, а також виконувати профілактичні та обмежувальні заходи, буде притягатися до відповідальності за законом», — ідеться в повідомленні, розміщеному в пекінській офіційній газеті.

Крім того, всі, хто повертається до Пекіна, повинні заздалегідь надати органам влади маршрут своїх подорожей за межами міста.

При цьому в рішенні міської влади Пекіна не згадувалося про іноземних відвідувачів міста і те, чи застосовуватимуться дані обмеження щодо них.

Усі новини про новий китайський коронавірус ви можете знайти на нашому сайті за хештегом коронавірус.

Нагадаємо:

  • У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
  • Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадили повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
  • За межами Китаю випадки зараження зафіксували у більше як 25 країнах, зокрема у США, Франції, Австралії, Канаді, Німеччині, Фінляндії та Індії. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
  • 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
  • В Україні наразі немає випадків інфікування, однак відомо, що двоє українців є серед інфікованих на круїзному лайнері Diamond Princess, який перебуває на карантині біля порту Йокогама в Японії.

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Поділитись: