УКРАЇНА

«Список 47» міг потрапити до ЗМІ з країни, де перебуває замовник замахів — генпрокурор

7 червня, 2018 17:14
УКРАЇНА/«Список 47» міг потрапити до ЗМІ з країни, де перебуває замовник замахів — генпрокурор
Зберегти
Вигляд
Водночас правоохоронці будуть проробляти і версію того, що витік даних стався з українських органів.

Українські слідчі не виключають, що так званий «список 47» — прізвищ журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у рамках «справи Бабченка»— міг потрапити до ЗМІ з тієї країни, в якій перебуває замовник цих замахів.

Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко, передає «Інтерфакс-Україна».

Водночас правоохоронці будуть проробляти і версію того, що витік даних стався з українських органів.

«Слідство не виключає, що цей список був наданий журналістам не з України, а з країни, де перебуває замовник цих убивств для дискредитації слідства. Звісно, можливий витік з українських правоохоронних органів. Обидві версії будуть ретельно відслідковані», — заявив Луценко.

Раніше виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк в ефірі Громадського повідомила, що журналісти не несуть відповідальності за зберігання та витік інформації щодо так званого «списку 47».

Генеральний прокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.

Пізніше стало відомо, що журналістів Ганапольського та Кисельова викликали в СБУ у справі «вбивства» Аркадія Бабченка.

Громадське звернулось до журналіста Османа Пашаєва і він підтвердив, що його також викликали до СБУ через інсценування «вбивства» російського журналіста Аркадія Бабченка. Також Громадському стало відомо, що до СБУ викликали журналісток Тетяну Даниленко та Соню Кошкіну.

Засновниця проекту Zaborona.com, журналістка Катерина Сергацкова повідомила, що її також викликали до СБУ після інсценування «вбивства» журналіста Аркадія Бабченка.

5 червня видання «Страна.ua» з посиланням на власне джерело опублікувало список з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка». Додамо, що головреда видання Ігора Гужву підозрюють у хабарництві, він виїхав з України.

5 червня СБУ відкрила кримінальне провадження через розголошення «списку 47». В СБУ зазначили, що «відповідні дані будь-кому, у тому числі автору публікації вищезгаданого інтернет-ресурсу на розголошення зазначених відомостей органом досудового розслідування та процесуальним керівником не надавалися». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху. Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. 

Також суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на вбивство журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. Суд взяв під варту на 2 місяці Германа. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа

Пов`язані новини