Сполучені Штати готуються відправити військовий корабель у Чорне море через агресію Росії й захоплення нею українських суден та моряків у Керченській протоці. Про це повідомив американський телеканал CNN з посиланням на трьох посадовців, обізнаних із ситуацією.

Армія США попросила Державний департамент повідомити Туреччину про те, що вони можуть направити свій корабель до вод Чорного моря. Це у США розглядають як «відповідь» на агресію Росії.

Це вже не вперше, коли США направлятимуть свої військові судна до Чорного моря. Зокрема, у 2017 році в Чорне море через Босфор увійшов американський десантний корабель Carter Hall. А влітку 2018-го флагманський корабель USS Mount Whitney Військово-морських сил США увійшов до акваторії Чорного моря для участі у військових навчаннях з Україною.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Як в Україні впроваджують воєнний стан 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

У межах воєнного стану Державна прикордонна служба посилила вимоги до в'їзду росіян в Україну. Зокрема, заявила, що не пропускатиме чоловіків 16-60 років. Пізніше прикордонники пояснили, за яких умов росіян можуть пускати в Україну.

Поділитись: