США підтримали надання автокефалії українській церкві
Сполучені Штати Америки підтримали свободу віросповідання православної громади України й інших релігійних груп.
«Сполучені Штати підтримують свободу релігій і права релігійних громад, зокрема, українського православ’я, вільно сповідувати свою віру без зовнішнього втручання», — заявив держсекретар США Майк Помпео.
У його заяві, опублікованій на сайті Деждепу зазначено, що США поважають релігійний вибір українців та сподіваються, що його приймуть інші.
«Толерантність, стриманість і взаєморозуміння — запорука мирного співіснування і процвітання людей різних конфесій. США закликають церкву і владу активно пропагувати ці цінності на шляху до створення автокефальної Української православної церкви», — йдеться у заяві.
11 жовтня Синод Константинопольського патріархату підтримав продовження надання автокефалії Україні, а також офіційно затвердив, що церквою-матір'ю України є Константинополь. Зокрема, Константинополь скасував указ 1686 року про підпорядкуванні Київської митрополії Московському патріархату.
Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП
Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що у найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України
15 жовтня Російська православна церква офіційно розірвала відносини з Константинополем. Це стало відповіддю на рішення Вселенського патріархату надати автокефалію Україні.
У практичному сенсі рішення РПЦ про розрив відносин з Константинопольським патріархатом означатиме припинення співслужіння між священниками і між єпископами. Віряни РПЦ не зможуть причащатися у храмах Константинопольського патріархату, а патріарх Кирило не буде згадувати імені Константинопольського патріарха під час літургій.
В Українській православній церкві Московського патріархату вважають, що Російська православна церква відновить відносини з Константинопольським патріархатом тільки у тому разі, якщо Константинополь скасує свої «антиканонічні рішення», тобто скасує рішення про надання автокефалії Українській православній церкві.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна
- Поділитися: