Війна

Статус українських моряків як військовополонених не дозволяє обмінювати їх на злочинців — омбудсмен

Інтерфакс-Україна
Війна/Статус українських моряків як військовополонених не дозволяє обмінювати їх на злочинців — омбудсмен
Зберегти
Вигляд
Відпвідно до Женевської конвенції статус затриманих Росією українських моряків як військовополонених не дозволяє обмінювати їх на злочинців. Про це заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«Є Женевська конвенція про військовополонених, до якої Україна приєдналася і ратифікувала її, вона діє з 1955 року. Там чітко визначено: якщо це військовополонені, ніякого обміну не може бути на будь-яких злочинців, зокрема Російської Федерації», — розповіла вона журналістам у Києві.

«Це особливий статус, і особлива модель їхнього звільнення», — додала омбудсмен.

Також Денісова зазначила, що статус військовополонених не дозволяє розглядати справу моряків у звичайному суді, а також їх не можна тримати в СІЗО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Як в Україні впроваджують воєнний стан 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Пов`язані новини