Створення Антикорупційного суду до кінця 2018 року малоймовірне.

Створення Антикорупційного суду до кінця 2018 року малоймовірне.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин.

«Стосовно Антикорупційного суду: зараз буде дуже складний період його створення, тому що імплементація важча навіть ніж прийняття законів, але вона суттєво скорочена в часі. Я не підтримую позицію, що нам вдасться до кінця року створити суд. Дуже хотілося б у це вірити, але Верховний суд ми створювали понад рік», — сказав він.

«В даному випадку, зважаючи на політично ситуацію, зважаючи на літо.. Ось, щоб зібрати заяви кандидатів, треба їм дати час нелітніх відпусток. Я думаю, що це було б ідеально, як би суд до кінця року почав працювати», — пояснив Юрчишин.

Водночас за його словами перші результати діяльності суду громадськість зможе побачити щонайменше через рік. «Реалістично перші справи, скоріше за все, ми будемо бачити їхні результати через рік. Мається на увазі перші вироки», — наголосив він.

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький ж вважає, що Антикорупційний суд може запрацювати у грудні 2018 року.

Раніше Юрчишин повідомив, що МВФ не має і не може мати механізмів впливу на Антикорупційний суд.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. Автор законопроекту президент Петро Порошенко назвав ухвалення закону перемогою.

У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

Зазначимо, що процес затвердження створення Антикорупційного суду тривав 2,5 роки.

Після чотирьох сесійних днів розгляду поправок і кількох місяців переговорів з Міжнародним валютним фондом і Венеціанською комісією, спірною залишалася правка щодо повноважень Громадської ради у процесі добору суддів, яку так і не узгодили з МВФ.
Згідно з рішенням комітету Ради з питань правової політики та правосуддя , ухваленим 7 червня, до складу громадської ради входитиме не менше 3 міжнародних експертів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

1 березня Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд.

Прем'єр Гройсман заявив, що піде у відставку, якщо не створять незалежний Антикорупційний суд.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та створення ринку землі.

Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile