УКРАЇНА

Суд у справі арешту активів Газпрому в Нідерландах ухвалить рішення до 13 липня

2 липня, 2018 17:01
УКРАЇНА/Суд у справі арешту активів Газпрому в Нідерландах ухвалить рішення до 13 липня
Зберегти
Вигляд
Нідерландський суд у Амстердамі провів слухання щодо намагань Газпрому ухилитися від виплат за рішенням Стокгольмського арбітражу. Остаточне рішення очікується до 13 липня.

Нідерландський суд у Амстердамі провів слухання щодо намагань Газпрому ухилитися від виплат за рішенням Стокгольмського арбітражу. Остаточне рішення очікується до 13 липня.

Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

Там повідомляють, що очікують від голландського суду рішення, що змусить дочірні компанії Газпрому в Нідерландах оприлюднити інформацію про частки Газпрому в їхньому акціонерному капіталі.

Наприкінці травня Нафтогаз отримав від голландського судді дозвіл на арешт часток Газпрому в його голландських дочірніх компаніях та заборгованості цих дочірніх компаній.

Шість із семи дочірніх компаній Газпрому в Голландії відмовились співпрацювати з судовими виконавцями і надати інформацію про частки Газпрому в їх акціонерному капіталі.

Нагадаємо, 5 червня суд у Нідерландах задовольнив клопотання НАК Нафтогаз України щодо арешту часток ПАТ Газпром у його голландських дочірніх компаніях.

30 травня стало відомо, що Нафтогаз розпочав процес примусового стягнення з Газпрому 2,6 мільярдів доларів. За перемогу в арбітражному суді компанія нагородить своїх співробітників преміями, сума яких складе 46 мільйонів доларів.

За дорученням Порошенка, Нафтогаз розширить перелік країн, в яких почне конфісковувати майно Газпрому.

Нагадаємо, що 14 червня стало відомо, що Газпром домігся призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу у справі проти Нафтогазу.

Російський газовий монополіст подав апеляцію в суд округа Свеа, Швеція наприкінці березня 2018 року. Пізніше в Газпромі повідомляли, що не виплачуватимуть компенсацію Нафтогазу доти, доки не отримають рішення цього апеляційного суду.

Нагадаємо, що Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярди доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярди доларів.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу 2,56 мільярди, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

Відповідно до рішення Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу  Україні. 

Пов`язані новини