Президент України Петро Порошенко дав розпорядження очільнику Нафтогазу Андрію Коболєву розширити перелік країн, у яких Україна буде конфісковувати майно Газпрому в рахунок відшкодування 2,6 мільярдів доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Президент України Петро Порошенко дав розпорядження очільнику Нафтогазу Андрію Коболєву розширити перелік країн, у яких Україна буде конфісковувати майно Газпрому в рахунок відшкодування 2,6 мільярдів доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Про це президент повідомив під час зустрічі з главою Нафтогазу Андрієм Коболєвим 30 травня.

Крім цього, на зустрічі Коболєв підтвердив інформацію про те, що Нафтогаз направив позови до судів Нідерландів, Британії та Швейцарії з вимогою конфіскації майна російського газового монополіста.

«Процес примусового виконання стягнення 2,6 млрд доларів з Газпрому перейшов в практичну площину — сьогодні було розпочато обтяження акцій та інших активів Газпрому в країнах Європи, зокрема в Швейцарії, Великій Британії, Нідерландах», — повідомив Коболєв.

Також у ході зустрічі Порошенко зазначив, що окрім активів Газпрому у європейських країнах, Україна може отримати акції компаній, що обслуговують російські газопроводи «Північний потік» та «Північний потік-2». Ці активи, за словами Порошенка, вже заморозили в Європі.

Нагадаємо, що 30 травня стало відомо, що Нафтогаз розпочав процес примусового стягнення з Газпрому 2,6 мільярдів доларів. За перемогу в арбітражному суді компанія нагородить своїх співробітників преміями, сума яких складе 46 мільйонів доларів.

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов’язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

За рішенням Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам та ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile